1. Najpierw dziękuję tym, którzy wczoraj zadbali o czystość i wystrój naszego kościoła, a są to: POPŁAWSKI Dariusz, NITARSKA Halina i Małgorzata, KLISIEWICZ Małgorzata oraz TERESZCZYN Emilia. Dziękuję też za złożoną ofiarę na cele naszej świątyni. W tym tygodniu proszę, by ten trud podjęli: KELLNER Jolanta, GRUDZIEŃ Remigiusz, PRZYŁUCKA Halina, KACZMARSKA Magda oraz CHODOR Zofia.

 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia jest bardzo bogaty, bo chce wywołać
  i wspomnieć z korowodu świętych: jutro św. Teresy od Jezusa, we wtorek św. Jadwigi ? patronki Śląska, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, czwartek święto św. Łukasza ? ewangelisty, w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszki,
  a w sobotę św. Jana Kantego.

 3. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zachęcamy w sposób szczególny róże różańcowe, czyli te osoby, dla których modlitwa różańcowa ma szczególną wartość i ważność. Na tę modlitwę zapraszam także wszystkie dzieci, które otrzymują po każdym nabożeństwie.

 4. Toruń ma pierniki, Wadowice kremówki, a u nas można nabywać krówki wykrockie, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka będąca cegiełką na nasz kościół posiada numer, stąd proszę zachować papierek po krówce z naszym logo. Na początku przyszłego roku trzy numery zostaną wylosowane i otrzymają talon na zakupy.

 5. Przeżywamy Dzień Papieski, dziękujemy za pontyfikat papieża ? Polaka, biskupa Krakowa, który 40 lat temu przez grono kardynałów z całego świata został wybrany na Namiestnika Chrystusa i prowadził Kościół przez 27 lat. Z tej racji nasza parafia odbyła pielgrzymkę do Rzymu, gdzie modliliśmy się przy grobie św. Jana Pawła II oraz uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem długoletniego sekretarza papieża ? ks. kard. S. Dziwisza. Z racji Dnia Papieskiego dziś w całej Polsce zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia naukowe dla biednych i zdolnych dzieci. My chcemy jeszcze na słodko wspomnieć ten pontyfikat i Wadowice, dlatego zapraszamy do zakupienia kremówek w cenie 4 zł, co stanowi cegiełkę na inwestycje w parafii.

 6. Proszę, aby po Mszy św. zostali rodzice dzieci z klasy III.

 7. W piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży i scholi.

 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 9. Dbajcie proszę o nasz cmentarz: ostatnio ktoś musiał wrzucić zapalony znicz do środka pojemnika na śmieci i się spalił. Będziemy musieli teraz starać się o nowy pojemnik i pewno zakupić. Przypomnę, że klucz do cmentarza posiadam ja oraz
  p. Jaskot. Raz ktoś przepiłował kłódkę, ostatnio brama została zdjęta przez kogoś
  z zawiasów.

 10. Zapowiedzi przedślubne: Robert Adam Gierczak zam. Zgorzelec i Joanna Kamila Braszko zam. Godzieszów.