1. W pierwszych słowach wyrażam wdzięczność w imieniu nas wszystkich wczorajszym nowożeńcom, którzy wczoraj posprzątali i udekorowali naszą świątynię. Słowa wdzięczności tym, którzy zadbali o porządek i czystość wokół kościoła. Byli to: Tadeusz NITARSKI, Katarzyna KARYSZYN, Anna SAWICKA, Mariusz ROJEK, Krzysztof DOLIŃSKI, Daniel ROJEK, Anna TOMCZYK. Dziękuję za ofiarę złożoną na kościół. W tym tygodniu proszę, aby ten trud podjęły następujące osoby: Kozioł Anna, Kubasiewicz Mariusz, Gancarczyk Krzysztof, Nitarski Stanisław, Nitarski Damian i Kwiatkowska Renata.

   

 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia chce wspomnieć: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu i w piątek św. Faustyny Kowalskiej.

 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszam każdego dnia na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Dzieci z klas I, II, III i IV mogą odebrać sobie dziś plansze, na które będą naklejać otrzymane na różańcach naklejki.

 4. W czwartek o godz. 4.45 zbiórka pod kościołem pielgrzymów udających się do Włoch. Proszę zgłaszać swoje miejsca dotyczące miejsc w autobusie, co ewentualnie miałbym u mnie.

 5. Toruń ma pierniki, Wadowice kremówki, a u nas można nabyć krówki wykrockie, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka będąca cegiełką na nasz kościół posiada numer, stąd proszę zachować papierek po krówce z naszym logo. Na początku przyszłego roku trzy numery zostaną wylosowane i otrzymają talon na tysiąc złoty do sklepu ze sprzętem AGD.

 6. Z racji zbliżającego się Dnia Papieskiego zamówiłem kremówki i zachęcam już dziś do ich nabycia. Dochód będzie przeznaczony na inwestycje w parafii.

 7. Zachęcam do oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem oczyść dom i świat z elektrośmieci i wesprzyj polskich misjonarzy. Środki z tej akcji przeznaczone będą na zakup inkubatorów do szpitala na wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na budowę szkoły w Sawannie w Kenii. Zużyty sprzęt można oddać 8. 10. br. przy kościele o godz. 14. 30.

 8. Dziękuję tym, którzy poświęcają czas i siły na to, by nasza parafia piękniała. Tym, którzy w zasadzie ufundowali ogrodzenie wokół plebanii i je wykonali. Byli to Filistyński Remigiusz, Trzeciak Piotr, Jadach Jan i Wolski Rafał. Dziękuję także tym, którzy wykonali bramę wjazdową i bramkę, a chcą pozostać anonimowi. Niech dobry Bóg im wynagrodzi za dobro. Wyrazy wdzięczności także dla Pań na czele z p. Marią Piątka, które ugoszczą obiadem przybyłych kapłanów. Podziękowanie dla pocztów sztandarowych i naszej LSO, tym którzy spoza parafii zaangażowali się w piękno liturgii.

 9. Zapowiedzi przedślubne: Robert Adam Gierczak zam. Zgorzelec i Joanna Kamila Braszko zam. Godzieszów.

 10. Wszystkim jubilatom, solenizantom, tym, którym patronuje Michał, powierzonym mi parafianom i przybyłym gościom, dziękując za wspólną modlitwę, życzę wszelkich łask oraz błogosławionej niedzieli i tygodnia.