b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. W imieniu nas wszystkich kieruję słowa podziękowania dla osób, które wczoraj zatroszczyły się o czystość kościoła czyli Anna Dziekońska, Sylwia Grześków, Beata Janicka, Agnieszka Gołojuch, Józefa Gołojuch i Lidia Sadecka. Na najbliższy tydzień prosimy, aby to zadanie podjęli: Małgorzata Łazowska, Damian Kasztelan, Małgorzata Słomińska, Maria Słomińska, Ryszarda Wojciechowska i Jolanta Gorzel.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, zatem w czwartek różaniec w int. powołań przed wieczorną Mszą św., w piątek możliwość skorzystania ze spowiedzi, w sobotę odwiedziny chorych oraz po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańca oraz Msza św. dla dzieci wraz
  z poświęceniem tornistrów. Rozpoczynamy w tym tygodniu rok szkolny, dlatego Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny w czwartek zgodnie z pierwszym dzwonkiem czyli o godz. 8.00.

 4. Kończą się wakacje i w związku z tym powracamy do sprawowania Mszy św. w tygodniu o godz. 18.00.

 5. Zapraszam w środę na Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

 6. Na stoliku z tyłu kościoła można podpisać jeszcze dziś petycję do Sejmu o zwiększenie kar dla osób nie szanujących wolności religijnej i niszczących symbole religijne czy zakłócający nabożeństwa liturgiczne. Konieczne jest podanie adresu oraz numeru Pesel.

 7. Fanty na festyn prosimy, aby dostarczać do domu katechetycznego w sobotę w godz. 16.00 – 19.00. Zapraszamy do włączenia się nie tylko w ofiarowanie fantów, ale w całą imprezę, także w udział.

 8. Spotkanie z p. Anną z biura pielgrzymkowego będzie po 12 września, bo wtedy wróci
  z Izraela – obecnie tam przebywa. Więc na wtedy będzie konieczna część w dolarach. Jednocześnie informacja, że zwolniło się jedno miejsce, jeśli ktoś się wahał.

 9. Proszę, aby osoby, których bliscy są pochowani koło kaplicy cmentarnej – te 3/4 groby, aby zgłosili się do mnie, bo będziemy chcieli zrobić porządek i ekshumować je.

 10. Ogłoszenie z MOPSU o pielgrzymce osób niepełnosprawnych do Krzeszowa.

 11. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Marecki, s. Eugeniusza i Oleny zam. Zebrzydowa oraz Kamila Górska, c. Sylweryna i Katarzyny z Wykrot (3).