1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro jedna z tzw. sześciu uroczystości obowiązkowych - Wniebowzięcie NMP i tradycyjnie podczas Mszy św. poświęcenie ziół oraz odpust w Godzieszowie; we wtorek św. Stefana Węgierskiego, w środę św. Jacka

i w sobotę św. Bernarda. Jutro z racji odpustu w Godzieszowie będziemy gościć w naszej parafii
    s. Monikę Nowicką, która posługuje na co dzień na misjach w Tanzanii. Któregoś razu wsparliśmy zbiórką na misję s. Monikę i jej dzieło – otrzymaliśmy wtedy podziękowanie dla parafii. Z s. Moniką będzie wywiad w TVP Info 26 sierpnia, już zachęcam do przybycia jutro oraz później do wysłuchania s. Moniki i jej świadectwa.

2. Dziś zmiana tajemnic różańca św.

3. W środę Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Wczoraj z racji 13 dnia miesiąca modliliśmy się po raz pierwszy w naszej wspólnocie nabożeństwem fatimskim.

4. Do końca sierpnia pielgrzymi wpłacają II cz. raty za wyjazd do Ziemi Świętej, zaś kwotę w dolarach proszę o wpłatę na początku września; podam dokładnie kiedy przyjedzie
    z Warszawy Pani z biura.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla osób, które chciałby zrobić coś dla parafii i zaangażować się w zorganizowanie festynu parafialnego.

6. Błogosławionego Dnia Pańskiego i do zobaczenia jutro.