b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

  1. Jak zazwyczaj w słowach wstępu kieruję podziękowania w imieniu nas wszystkich osobom, które zadbały o czystość i wystrój naszej świątyni: Raczyńska Dorota, Kisielewska Ewa, Skrzypacz Jadwiga, Turczyn Marzena, Magierewicz Małgorzata.
  2. Na ten tydzień prosimy, aby to zadanie podjęli: Kowalewska Edyta, Kopeć Renata, Kwiecień Marzena, Koszelnik Wioletta, Siembida Dorota.
  3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek św. Benedykta z Nursji –współpatrona Europy i jest to święto; we wtorek św. Brunona Bonifacego, w środę Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek św. Bonawentury, a w sobotę NMP z Góry Karmel i odpust w Starym Węglińcu z godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa legnickiego.
  4. W ostatnią niedzielę lipca planujemy odpust ku czci św. Anny, a tydzień poprzedzający uroczystości przeprowadzimy w parafii tzw. triduum maryjne czyli trzy dni z naukami rekolekcyjnymi o tematyce maryjnej, szczególnie skupimy się na objawieniach fatimskich oraz nowennie ku czci MB Nieustającej Pomocy, które to nabożeństwa będziemy chcieli wprowadzić w naszej wspólnocie. Ćwiczenia duchowe poprowadzi ks. Robert z diecezji włocławskiej. Msze św. z naukami będą od poniedziałku do środy: 25 – 27.07. Msze św. będą o godz. 9.00 i 19.00 oraz w Godzieszowie o godz. 18.00. Zachęcam już dziś do zorganizowania sobie tak czasu, aby skorzystać z głoszonego Słowa oraz jest możliwość zamówienia intencji mszalnych na te dni.
  5. Wyniki głosowania na członków Rady Parafialnej zostaną podane w najbliższy czasie po komisyjnym przeliczeniu głosów.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Kojder Przemysław, s. Jana i Jadwigi, zam. Wykroty i Simziri – Florek Anastazja, c. Józefa i Mariki, zam. Zgorzelec; Łukasz Mateusz Herman, s. Ryszarda i Wioletty, zam. Spalding Anglia i Karolina Małgorzata Zaręba, c. Jana i Małgorzaty, zam. Spalding Anglia (1); Jarosław Andrzej Nieratka Mirosława i Gabrieli, zam. Wykroty oraz Sylwia Aneta Nieratka – Rak, c. Stanisława i Doroty, zam. Wykroty.
  7. Przypominam, że w okresie wakacyjnym Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 19.00. Odczytanie intencji mszalnych.
  8. Zakończyliśmy drugi etap prac wymiany dachów: u nas na sumę 110 tyś., w Godz. 82 tyś.
  9. Odczytanie dekretu biskupa o reorganizacji dekanatów.
  10. Wszystkim przybyłym parafianom na modlitwę w Dniu Pana oraz drogim gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia oraz udanego wypoczynku.