b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro Piotra Damianiego, we wtorek Święto Katedry Św. Piotra, w środę św. Polikarpa – biskupa i męczennika.

  2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 18.00 i już chyba tak zostaniemy, żeby nie mieszać, przejdziemy już na czas letni. Jutro Msza św. będzie o godz. 9.00.

  3. Zapraszamy na modlitwę Godzinkami ku czci NMP w każdą niedzielę na 20 min. przed poranną Mszą św.

  4. Dziś w naszej wspólnocie organizujemy akcję charytatywną z pomocą dla 3 letniej chorej Julci, którą czeka kosztowna operacja ratująca życie w Hiszpanii. Już składam serdeczne podziękowanie, że tak ochoczo odpowiedziało wielu z Was, by się zaangażować w to dzieło. Same gospodynie z naszej parafii upiekły prawie 70 ciast, więc nawet nie skorzystaliśmy z oferowanych spoza parafii. To teraz tylko zostało podnieść sobie cukier na początku tygodnia po niedzielnym rosołku.

  5. Spróbujemy w tym roku się przymierzyć do zorganizowania pielgrzymki do Ziemi Świętej na jesień, wstępny na razie termin 06.10 – 13.10. br., ale zobaczymy jak będzie się klarowała sytuacja na świecie. Program oraz szacowane koszty podam w najbliższym czasie, jak tylko ustalimy z biurem.

  6. Jutro dla dzieci z kl. 3 spotkanie z panią od strojów liturgicznych w Domu Katechetycznym o godz. 17.00. Dzieci nich sobie jeszcze w tym tygodniu utrwalają wiedzę, uczą się wszystkiego, co nie jest jeszcze zaliczone na kartce, poza formułą spowiedzi, którą w czasie egzaminu będą otrzymywać.

  7. Ponownie zachęcam do oddania 1% na inwestycje prowadzone w naszej parafii.

  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie +Jan Kowcz

  9. Błogosławionego niedzieli oraz tygodnia dla parafian oraz gości. Dużo zdrowia, jak najwięcej radości.