1. Na początku kierujemy słowa podziękowania dla osób, które posprzątały naszą świątynię: Kłosowska Małgorzata, Koman Krystyna, Chlastawa Kamila, Roman Wanda, Roman Katarzyna, Skrzypacz. Stanisława Ponadto dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

  Na ten tydzień w myśl 5 przykazania kościelnego, które brzmi: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła, prosimy, aby to zadanie podjęli: Jadwiga Skrzypacz, Regina Jankiewicz, Stanisława Bury, Helena Sochań, Joanna Warek, Małgorzata Blatkiewicz.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w czwartek święto św. Kazimierza Królewicza oraz I czwartek miesiąca, tradycyjnie zapraszam na różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 16.30; I piątek miesiąca i okazja do spowiedzi od godz. 15.45; I sobota i na zaproszenie odwiedziny osób chorych w domach, a wieczorem wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za tydzień I niedziela miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańca św., a wieczorem o godz. 17.00 Msza św. formacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 3. W Wielkim Poście nasze życie duchowe ma ulec poprawie poprzez tzw. czyny pokutne. Na te czyny pokutne składają się post, modlitwa i jałmużna. Post to jest powstrzymywanie się od udziału w zabawach i nie spożywanie pokarmów mięsnych w piątki w ciągu całego roku; drugi uczynek to wzmożona modlitwa: stąd zapraszam na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.15 i Gorzkie Żale w niedziele po sumie.
  W Godzieszowie Droga Krzyżowa w soboty o godz. 15.30. Proszę, aby dzieci i młodzież były obecne co najmniej 4 razy. Trzeci uczynek to jałmużna, zachęcam do składania ofiar na Boży Grób.

 4. Dziś zgodnie z zapowiedzią Niedziela Ad Gentes czyli Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami, dlatego zbiórka po Mszach św. do puszek na ten cel.

 5. Dziękujemy tym rodzinom zamieszkującym część ul. Głównej 40 – 80, które przygotowały słodkości na zeszłą niedzielę. Na konto parafii z przekazanych funduszy Radzie Parafialnej wpłacono 1400 zł. Podziękowania dla Pań, które rozprowadzały ciasto oraz tym, którzy je upiekli. A byli to:

 6. Zachęcam do oddania 1% z podatku na prace remontowe w naszej parafii. Karteczki z KRS wyłożone są w tylnej części kościoła. Z zeszłego roku na nasz kościół uzbieraliśmy z 1% 5220 zł. W to dzieło włączyło się 105 os. z Wykrot, z Godzieszowa i z grona moich znajomych. Fundusze przekażemy na wymianę okien w kościele.

 7. Rekolekcje wielkopostne wygłosi w tym roku w V niedzielę Wielkiego Postu mój przyjaciel ze studiów na KULu ks. dr Jakub Dąbrowski w Katowic.

 8. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla osób angażujących się w Liturgię Słowa Bożego.

 9. Za dwa tygodnie w niedzielę, tj. 14 marca, po sumie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

 10. Dnia 20 marca druga część egzaminu dla dzieci komunijnych.