1. Na wstępie kierujemy słowa podziękowania dla osób, które posprzątały naszą świątynię: Teresa Bandziak, Magdalena Bandziak, Krystyna Zadwórna, Barbara Janik, Krystyna Kieruzal i Elżbieta Chlastawa. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół. Na ten tydzień w myśl 5 przykazania kościelnego, które brzmi: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła, prosimy, aby to zadanie podjęli: Kłosowska Małgorzata, Koman Krystyna, Chlastawa Kamila, Roman Wanda, Roman Katarzyna, Skrzypacz Stanisława.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła, we wtorek św. Polikarpa, biskupa i męczennika. W Wielkim Poście nasze życie duchowe ma ulec poprawie poprzez tzw. czyny pokutne. Na te czyny pokutne składają się post, modlitwa i jałmużna. Post to jest powstrzymywanie się od udziału w zabawach i nie spożywanie pokarmów mięsnych w ciągu całego roku; drugi uczynek to wzmożona modlitwa: stąd zapraszam na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.15 i Gorzkie Żale w niedziele po sumie. W Godzieszowie Droga Krzyżowa w soboty o godz. 15.30. Proszę, aby dzieci i młodzież były obecne co najmniej 4 razy. Trzeci uczynek to jałmużna, zachęcam do składania ofiar na Boży Grób.

3. Za tydzień II niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Ad Gentes czyli Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami, dlatego zbiórka do puszki na ten cel.

4. Słowa podziękowania dla Państwa Filistyńskich za wymowną dekorację wprowadzającą nas w klimat przeżywanego okresu liturgicznego.

5. Jesteśmy w posiadaniu relikwii św. Jana Pawła II, które z czasem znajdą się w naszej świątyni. Ofiara jaką złożyliśmy za relikwie to 500 zł. Znalazł się także darczyńca, który ufundował specjalny relikwiarz warty 750 zł. za co składam serdeczne Bóg zapłać, a niech Dobry Pan obdarzy swoim błogosławieństwem.

6. Dziękujemy tym rodzinom zamieszkującym część ul. Głównej 40 – 80, które przygotowały słodkości na zeszłą niedzielę. Na konto parafii z przekazanych funduszy Radzie Parafialnej wpłacono 1400 zł. Podziękowania dla Pań, które rozprowadzały ciasto oraz tym, którzy je upiekli. A byli to:

7. Zachęcam do oddania 1% z podatku na prace remontowe w naszej parafii. Karteczki
    z KRS wyłożone są w tylnej części kościoła.

8. Dziś po sumie spotkanie dla rodziców dzieci z kl. I, II i III.