1. Na początku w imieniu nas wszystkich dziękuję za posprzątanie, wystrój kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół. Byli to: Helena Łazowska, Agnieszka Maksymiak, Angelika Maksymiak, Franciszek Maksymiak, Marzena Zubczyć, Ewa, Terasa, Żaklina Grześków. W tym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła na uroczystość odpustową przez: Justyna Piwko, Alicja Jania, Teresa Roman, Małgorzata Blatkiewicz, Maria Blatkiewicz, Ryszard Warek, Joanna Warek, Piotr Kata, Alina Czaplicka, Edward Czekaj, Monika Sochań. Będzie procesja wokół kościoła, więc proszę zwrócić uwagę także na teren przykościelny.     
 2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu chcemy wspomnieć: jutro św. O. Pio z Pietrelciny, we środę bł. Władysława z Gielniowa, w czwartek św. męczenników: Kosmy i Damiana, w piątek św. Wincentego a Paulo, a w sobotę św. Wacława męczennika.    
 3. Zachęcam do wspólnej modlitwy w piątki, kiedy chcemy sławić Boże Miłosierdzie, dlatego zapraszam na Mszę św. połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. Przypominam, że kancelaria jest czynna we wtorek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 5. Do niedzieli 30.09 br. proszę dokonywać II części wpłat na pielgrzymkę do Grecji.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne dla osób pragnących zaangażować się w liturgię m.in. poprzez czytanie i śpiew.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W piątek także będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przed odpustem o godz. 17.00. Bardzo proszę, by starać się uczcić imieniny naszej parafii odpowiednio ? przyjadą goście, księża, żeby nie było więcej obcych w kościele gości niż naszych parafian. Proszę o obecność na Mszy św. poczty sztandarowe, jak to bywa w innych parafiach. Mszy św. będzie przewodniczył wyświęcony w tym roku - ks. Tomasz Piątkowski, który udzieli błogosławieństwa prymicyjnego i rozda obrazki. Po Mszy św. będzie losowanie nagród ? talonów na zakupy do sklepów z AGD.
 9. Od wczoraj nasz kościół jest nieco upiększony podświetleniem od zmierzchu. Dziękuję Panom Stanisławom za podłączenie: Panu Prociowi oraz Urbaniakowi.
 10. Od dziś rozpoczynamy sprzedaż ciast domowych jako kolejna cegiełka na kościół. Dziękuję już tym osobom z ul. Kwiatowej, którzy odpowiedzieli pozytywnie na ten głos, a byli to:
 11. Tym, którzy zakupią mogę życzyć tylko smacznego.    
 12. Od ubiegłego tygodnia przyjmuję intencje na przyszły rok. Proszę podawać całe intencje, sprawdzać je zapisane na obrazku ? dzień i godzina oraz starać się składać ofiarę przy zamawianiu, jak to się praktykuje w innych parafiach.
 13. Wczoraj odbyła się pielgrzymka z naszej parafii członków Akcji Katolickiej i sympatyków do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny, modliliśmy się za naszą wspólnotę w tym wyjątkowym miejscu.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Andrzej Gogosz, s. Jana i Heleny, zam. Czerna oraz Krystyna Paulina Chlastawa, c. Jana i Antoniny, zam. Wykroty.