1. W imieniu nas wszystkich wyrażam słowa wdzięczności wczoraj sprzątającym osobom: Helik Halina, Jarosz Renata, Majowska Zofia i Kłosowska Maria. W tym tygodniu proszę w naszym imieniu, by to zadanie podjęły następujące osoby: Ancygier Sylwia, Dybał Danuta, Wąsowski Andrzej, Paszko Wiesława, Osip Andrzej, Tur Iwona, Gajewska Ewa, Smolińska Barbara
 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia jest bardzo bogaty we wspomnienia świętych i w związku z tym, z niejako korowodu świętych i błogosławionych różnych czasów i epok będziemy się modlić za wstawiennictwem: jutro będzie święto Marii Magdaleny, we wtorek wspomnienie św. Brygidy ? współpatronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek święto Jakuba Apostoła, a w piątek dziadków Pana Jezusa czyli św. Joachima i Anny.  
 3. W tym tygodniu z racji wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców, zapraszam do podbicia przez proboszcza przeglądu technicznego ? wszelkich pojazdów, czyli poświęcenie wszelkich pojazdów cztero czy nawet dwukołowych. Odbędzie się ono w piątek po wieczornej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji za otrzymywane pamiątki z poświęcenia będą przeznaczone w części na misje.
 4. Zbliża się uroczystość odpustowa, w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 uczcimy św. Annę, zapraszam do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. w sobotę o godz. 10.00. Zaprosiłem też obcych kapłanów, żeby oszczędzić proboszcza. Zatem proszę, by sprzątać kościół przed lub po spowiedzi, czyli po godz. 10.30. Będzie kilku kapłanów odprawiało Mszę św. więc mogę na odpust przyjąć jeszcze dodatkowe intencje mszalne.
 5. Z góry już dziękuję Panom: Filistyńskiemu, Turowi oraz Wolskiemu, którzy zapowiedzieli się, że zetną trawę wokół kościoła na odpust.
 6. Także dziękuję Panom: za nasmarowanie naszych dzwonów kościelnych.    
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  1. Łukasz Mazurkiewicz, s. Stanisława i Józefy, zam. Wykroty i Magdalena Jurasik,
   c. Ryszarda i Barbary, zam. Olszyna;
   Mateusz Matkowski, s. Edwarda i Krystyny, zam. Wykroty oraz Daria Rogowska, c. Grzegorza i Doroty, zam. Czerna.