Festyn PARAFIALNO – RODZINNY
2024-08-31Informacje duszpasterskie XXV Niedziela zwykła B – 22.09.2024 r.
2024-10-03
Wyrażamy naszą wdzięczność wczorajszym rodzinom za czystość i wystrój kościoła, a byli to:… Na ten tydzień to zadanie podejmą sobotni nowożeńcy
W tym tygodniu z kalendarza liturgicznego wspominamy: jutro św. Piotra Klawera; w czwartek Najśw. Imienia Maryi; w piątek św. Jana Chryzostoma; w sobotę – Podwyższenia Krzyża Świętego – ŚWIĘTO.
Wyjazd pielgrzymów udających się śladami św. Pawła na Maltę rozpoczniemy od Mszy św. sprawowanej o godz. 01 w nocy z czwartku na piątek, po czym o godz. 1.30 wyjedziemy wspólnie na lotnisko do Wrocławia.
We wtorek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30.
Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej dziś po porannej Mszy św.
Dziś po sumie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. czyli z klas I, II i III. Rodzicie dzieci z kl. I będą mogli zapisać dzieci, aby je przygotowywać. Od zeszłej niedzieli dzieciaczki, które przygotowują się do Komunii i rocznicy otrzymują obrazki z niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dziś dzieci komunijne oddają książeczki z udziału we Mszy św. w zeszłym roku, jak i książeczkę wakacyjną. Dziś na sumie pobłogosławienie przyborów szkolnych dla uczniów.
We wtorek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie podsumowujące dla osób z Komitetu Festynowego i osób zaangażowanych w nasze zeszłoniedzielne świętowanie. Podziękowanie szczegółowe po naszym powrocie z pielgrzymki, a dziś dla Pań, które przygotowały pierogi.
Intencje na Msze św. na przyszły rok będę przyjmował po naszym odpuście 22 września.
Dnia 22 września po porannej Mszy św. spotkanie dla rodziców pragnących zapisać swoje dzieci, abyśmy je mogli przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Spowiedź św. przed bierzmowaniem i odpustem w sobotę 21 września o godz. 10.00.
Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko we wtorek po wieczornej Mszy św.
Od jakiegoś czasu tylko ja mam i zakład pogrzebowy klucze od cmentarza parafialnego. Jeśli ktoś chce skorzystać, to proszę odpowiednio wcześniej zgłosić się w godzinach kancelarii i ustalić termin na kiedy będą potrzebne, a nie przychodzić, bo ja chcę już, bo jedzie firma do postawienia pomnika. Zostały w tym tygodniu wymienione i wzmocnione kłódki.
Zapowiedzi: Szczepan Chromik z diec. siedleckiej oraz Magdalena Zuzanna Zaręba, zam. Godzieszów (1).
Zapraszam do czytania katolickich czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo ojców oblatów o pracy na misjach „Misyjne Drogi”.
Zwyczaj Mszy gregoriańskiej związany jest z postacią św. Grzegorza, stąd nazwa. Była to ważna postać dla kościoła stąd przydomek wielki. Był I mnichem w historii Kościoła, który został wybrany na papieża. Zanim został wybrany papieżem, był opatem klasztoru benedyktyńskiego. W jego wspólnocie jeden z mnichów dopuścił się niedozwolonego czynu – pomimo ślubu ubóstwa ukrył przed wspólnotą 3 złote monety. Sytuacja była o tyle przykra, że św. Grzegorz obdarzał go szacunkiem, bo pełnił w klasztorze posługę lekarza. Za karę umarł w osamotnieniu – został pochowany poza cmentarzem. Miesiąc po jego śmierci, św. Grzegorz poczuł litość nad zmarłym współbratem. Współczując mu katuszy czyśćcowych szukał środka, by mu pomóc. Wpadł na pomysł, by dokładnie 30 były odprawiane za niego Msze św. – zlecił to zadanie przeorowi. W wyniki tego doszło do cudownej wizji. Zmarły mnich ukazał się w widzeniu swemu rodzonemu bratu, który był też mnichem. Powiedział mu, że właśnie został uwolniony z czyśćca i zbawiony. To wydarzenie było dla Grzegorza dowodem, że Msze św. mogą uwolnić od katuszy. Dlatego nie ma co się ociągać…