Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa jest to święto, które zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Przynosimy do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia, które będą poświęcone na każdej Mszy św.1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień historii zbawienia. Jezus mimo licznie zgromadzonych Żydów, wiwatujących na Jego cześć na ulicach Jerozolimy, nie unosi się w zachwycie. Jest świadom, że za kilka dni te tłumy radykalnie zmienią zdanie i dzisiejsza korona, którą chcą Mu nałożyć, zmieni się w cierń kaleczący Jego skronie. Przeżyjmy ten tydzień w wewnętrznym skupieniu i religijnej refleksji, zwłaszcza:
 
TRIDUUM PASCHALNE
 
WIELKI CZWARTEK ? teksty liturgii przenoszą nas do Wieczernika, gdzie Chrystus Pan podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi Swojej ? Mszę św. i sakrament kapłaństwa. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00, a w Godzieszowie o godz. 17.00, podobnie będzie z liturgią w Wielki Piątek. Wielki Czwartek to dzień kapłański, pamiętajmy szczególnie w modlitwach o kapłanach, którzy pracowali w tej parafii. Tradycyjnie przed południem kapłani w katedrze legnickiej będą uczestniczyć we Mszy św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Po wieczornej Eucharystii tego dnia przeniesienie Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy i adoracja do godz. 23.00, a w Godzieszowie do godz. 22.00.
 
 
WIELKI PIĄTEK ? dzień upamiętniający Mękę i Śmierć Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale w sposób
szczególny oddaje cześć Krzyżowi. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia od godz. 9.00. Zapraszamy do osobistej, jak i wspólnotowej adoracji: Żywy Różaniec, dzieci, młodzież. W Wielki Piątek po nabożeństwie przeniesienie Chrystusa Eucharystycznego do Bożego Grobu i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.
 
WIELKA SOBOTA ? jest dniem ciszy żałobnej. Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Wieczorna Wigilia Paschalna nawiązuje do Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie również od godz. 9.00 rano.
 
Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 21.00, w Godzieszowie zaś o godz. 18.00. Całe życie liturgiczne Kościoła koncentruje się na wydarzeniu Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia tej nocy jest bardzo bogata i pełna symboli, począwszy od poświęcenia ognia, zapalenia, paschału, śpiewu pieśni pochwalnej świecy paschalnej, odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i wreszcie uroczystej Mszy św. głoszącej zmartwychwstanie Chrystusa. Proszę przynieść ze sobą świece ? gromnice lub paschaliki. Jeśli by ktoś nie miał świec, to będą z tyłu kościoła tego dnia do nabycia takie specjalnie ? cieńkie. Tradycyjnie proszę strażaków o przygotowanie ogniska. Nabożeństwo zakończy się procesją rezurekcyjną.
 
2. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00 i 12.00, a w Godzieszowie o godz. 11.15. A także przy krzyżach: przy ul. Mickiewicza godz. 10.15; przy figurce Matki Bożej ufundowanej z racji kanonizacji Jana Pawła II godz. 10.30; Zagajnik godz. 10.45; krzyż przy drodze A4 godz. 11.00; Jeleniów godz. 11.30 oraz krzyż przy ul. Kolejowej godz. 11.45.
 
3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 
4. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 10.00, w Godzieszowie o godz. 9.00. ?
5. Zachęcam do zakupu paschalików. ?
6. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za wczorajsze posprzątanie kościoła, a byli to: Majka Aleksandra, Urbaniak Stanisława, Zasańska Ewa, Zasańska Monika, Buczkowska Elżbieta, Setera Katarzyna, Chlastawa Stanisława, Sudół Monika. Ponadto wyrażam wdzięczność za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu proszę, by to zadanie i trud podjęli: Ludziak Ewa, Majdańska Katarzyna, Smoleńska Irena, Ryś Julita i Ryś Elżbieta. ?