1. Najpierw w imieniu naszej wspólnoty składam podziękowanie tym, którzy wczoraj zadbali o czystość w kościele, a byli to: Maria Wołoszyn, Irena Cieplechowicz, Beata Pięta, Franciszka Pastusiak, Krystyna Słota, Józefa Wrzeszcz, a także dziękuję za złożoną przy tej okazji ofiarę na cele kościoła. Na ten tydzień proszę, aby ten trud i zarazem obowiązek w myśl V przykazania podjęli: Iwona Superson, Angelika Superson, Agnieszka Pietrzak, Danuta Ludziak i Adrianna Stojek.
  2. Przeżywamy okres Przygotowania Paschalnego czyli Wielkiego Postu, dlatego zapraszam na nabożeństwa związane z tym czasem: w piątek o godz. 17. 15 Droga Krzyżowa i Gorzkie żale po sumie.
  3. Ponawiam zapraszam do nabywania palm wielkanocnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Wolą osób zaangażowanych w to dzieło było, by ofiary przeznaczyć na zakup wykładziny do prezbiterium pod ołtarz, co już jak widzimy udało się zakupić, a zostało nam jeszcze spłacić te sumę, bo wzięliśmy ?na zeszyt?? jest to suma 3.500 tys. zł. Sami zresztą widzieliście, np. przy okazji sprzątania, że ten dywan też już wymagał wymiany. Dziękuję bardzo tym osobom za trud, pracę, poświęcony czas, dzięki czemu nasz kościół może pięknieć. Podziękowanie także dla Pani Janiny Kret, która na ten cel złożyła ofiarę w wysokości 400 zł. Planujemy jeszcze w takim samym kolorze wymienić chodnik, więc jeżeli ktoś miałby życzenie złożyć np. jałmużnę wielkopostną na ten cel, to będziemy wdzięczni.
  4. Kancelaria czynna we wtorek i piątek bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.
  5. Zachęcam do nabywania świec świątecznych Caritas w cenie 6, 7 i 15 zł.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszam na różaniec w intencji powołań o godz. 17.30; w piątek okazja do spowiedzi przed Drogą Krzyżową od godz. 16.45. Chorych odwiedzę nie w najbliższą sobotę, ale w sobotę w czasie rekolekcji przed świętami. Proszę zgłaszać osoby dodatkowe, jeśli by takie były. Zapraszam do składania ofiar na wystrój Bożego Grobu.
  7. Wielkie podziękowanie dla osób, które założyły za mnie grupę modlitewną tzw. margaretkę ? czyli zobowiązały się za mnie modlić raz w tygodniu do końca swojego życia. Czyli zaplecze modlitwy, już nie po raz pierwszy, bo z innych parafii też mam podobne wsparcie mam zapewnione. Chcę wymienić te osoby:  
  8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii wygłosi ks. prof. dr hab. Mieczysław KOGUT ? od dnia 10 kwietnia.