1. W pierwszych słowach w imieniu naszej wspólnoty wyrażam wdzięczność tym, którzy wczoraj zadbali o czystość w naszym kościele, a byli to: Magierewicz Małgorzata, Rutyna Anna, Choryńska Karolina, Prusinowska Monika i Igras Cecylia. Ponadto dziękuję za złożoną przy tej sposobności ofiarę na cele kościoła. Na ten tydzień proszę, aby ten trud i zarazem obowiązek w myśl V przykazania podjęły: Marzena Kwiecień, Ewa Kisielewska, Marzena Turczyn, Renata Kopeć, Mariola Koszelnik.
 2. Przeżywamy okres Przygotowania Paschalnego czyli Wielkiego Postu, dlatego zapraszam na nabożeństwa związane z tym czasem: w piątek o godz. 17. 15 Droga Krzyżowa i Gorzkie żale po sumie.
 3. Od przyszłej niedzieli zapraszam do nabywania palm wielkanocnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na inwestycje w naszej parafii.
 4. Kancelaria czynna we wtorek i piątek bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.
 5. W związku z pismem, które napisaliśmy do Gminy w sprawie planowanych prac, swoje stanowisko pragnie wyrazić Rada Miasta, co ujęła w następujących słowach:
 6. Pragnę też poinformować Was, że starałem się, by w związku z tym, że nie ma
  w Wykrotach cmentarza komunalnego, Gmina pomogła nam w utrzymaniu naszego cmentarza. W czasie najbliższych niedziel przedstawię stanowisko Gminy w tej sprawie. Podobnie, jak w kwestii doświetlenia placu kościelnego ? też poinformuję o poczynionych krokach.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii wygłosi ks. prof. dr hab. Mieczysław KOGUT ? kierownik katedry historii Kościoła w średniowieczu na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, w której jestem adiunktem. Rekolekcje rozpoczniemy od spotkania z Bożym miłosierdziem w sakramencie spowiedzi równo za miesiąc czyli dnia 10 kwietnia. Zapraszam w zakrystii do składania ofiar na dekorację Bożego Grobu.
 8. Serdeczne podziękowania dla rodziny Państwa Filistyńskich: Marty i Remigiusza
  z dziećmi za upiększenie naszej świątyni dekoracją wielkopostną mającą przypomnieć nam jakie są akcenty związane z przeżywanym czasem. Podziękowanie także dla osób, które udostępniły rekwizyty: Pani W. Traczyk oraz Państwu Wolskim. 
  W związku ze spowiedzią w najbliższą sobotę w Parowej ? Msza św. w Godzieszowie o godz. 15.00.