1. Najpierw w imieniu całej naszej wspólnoty wyrażam wdzięczność tym, którzy wczoraj zadbali o czystość w naszym kościele: Teresę Kurkiewicz, Barbarę Wójtowicz, Krzysztofa Koszelnik, Halinę Rutkowską i Mariolę Zadwórną. Na ten tydzień proszę następujące osoby:
  2. Ponawiam zachętę do oddania 1% na inwestycje w parafii. Karteczki ze wskazówkami do odliczenia znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.
  3. Jutro w Kościele będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Marii Panny
    z Lourdes ? jest to Światowy Dzień Chorego. Dlatego zapraszam na Mszę św. wieczorną połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Ten sakrament udziela się ludziom cierpiących, przewlekle chorym, wybierającym się na operacje, by wzmocnić w walce z chorobą ? jednocześnie przypomnę, że nie ma takiego sakramentu jak ostatnie namszczenie. Proszę pomyśleć, może ktoś z bliskich, sąsiadów chciałby otrzymać ten sakrament, a np. nie ma jak się dostać do kościoła ? jest okazja zrobić dobry uczynek.  
  4. Poza tym w tym tygodniu będziemy przyzywać orędownictwa w naszych potrzebach jeszcze następujących świętych:
  5. Ponownie przypomnę, że do załatwienia pogrzebu, chrztu czy sakramentu małżeństwa są konieczne pewne dokumenty z USC: akt zgonu, akt urodzenia, zaświadczenie o możliwości bycia chrzestnym dla wiernych spoza parafii, bez tych formalności nie wolno mi udzielić tych posług. Ustalanie wszystkiego rozpoczyna się od księdza, a nie kończy na księdzu.

Jeśli ktoś czegoś nie jest pewny, a coś powtarza, dopowiada, stwarza historie, bo ma bujną wyobraźnię, np. spraw dotyczących kościoła czy duszpasterstwa, to proszę po prostu do mnie podejść i zapytać, bo inaczej rodzą się plotki i po co grzeszyć. Już nieraz tego tu doświadczyłem. Byłem w tym tygodniu w piątek w Jel. Górze w sprawie pozyskiwania środków z UE ? do 2022 r. budżet jest zamknięty i wyczerpany na wszelkie zabytki, a nasz kościół był i jest zabytkiem. To w Godzieszowie dopiero dzięki staraniom i wymaganym dokumentom wpisaliśmy kościół do rejestru. Kwestia deklaracji: co znowu ten ksiądz wymyślił? To nie ja wymyśliłem, ten pomysł podsunęła Rada Parafialna, bo to było już ponoć praktykowane u was.