1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej dziękuję tym, którzy wczoraj posprzątali kościół: Dziękuję za złożoną ofiarę na cele parafii. Na ten tydzień proszę następujące rodziny: Wioletta Kaśków, Józefa Turkiewicz, Weronika Lohret, Jadwiga Jerzyk, Jan Gonta.

 2. Jeszcze raz zapraszam do zakupu kalendarza parafialnego. Zostało kilkanaście egzemplarzy.

 3. Zachęcam do oddania 1% na inwestycje w parafii. Karteczki ze wskazówkami do odliczenia znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.

 4. Przypominam, że kancelaria czynna we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św. Proszę jednocześnie pamiętać, że nasze cmentarze administruje firma Arsena i ustalać wszelkie formalności najpierw ze mną w kancelarii parafialnej. Jeśli nie będą załatwione formalności co do udzielania wszelkich posług ? akt zgonu czy urodzenia, zaświadczenia co do godności bycia chrzestnym, nie będę ich udzielał, mimo, że sobie zaplanujecie i pospraszacie gości. Najpierw należy wszystko do końca załatwiać w kancelarii. Bardzo proszę, aby ofiary za pogrzeb nie składać mi na cmentarzu ? to jest czas na pożegnanie, na modlitwę za zmarłego, a nie rozbijać ten czas na bieganie z kopertą. Wygląda to niestosownie, nigdzie się tego nie praktykuje.

 5. W tym tygodniu będziemy się modlić wspominając z kalendarza liturgicznego następujących świętych: jutro św. Tomasza z Akwinu, we wtorek św. Anieli Merici i bł. Bolesławy Lament, w czwartek św. Jana Bosko, w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego Msza św. w Godzieszowie o 16.00 i u nas o godz. 17.00. Zapraszam na tę Msze szczególnie dzieci z kl. III, którym zostaną poświęcone i wręczone świece.

 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca, więc okazja do spowiedzi św. w Godzieszowie od 15.30 i Msza św. o godz. 16.00, następnie u nas od ok. 16.30 i Msza św. W sobotę odwiedzę chorych.

 7. Jutro o godz. 13.00 pożegnamy w naszej wspólnocie Jana Kojdra.

 8. Dziękuję tym rodzinom, które przyjęły mnie z wizytą duszpasterską: odwiedziłem w sumie 542 rodziny: w Wykrotach 419 i 123 w Godzieszowie. Nie przyjęły mnie 73 rodziny w Wykrotach i 39 w Godzieszowie. Jak przyjedzie ks. Stefan to odprawię Mszę św. w intencji rodzin, które otworzyły przede mną drzwi swoich domów oraz złożyły ofiarę, która w części będzie przeznaczona na podatek, który płacą wszystkie parafie. Do wiadomości, od nowego roku każda parafia płaci do kurii 7 zł od osoby zameldowanej na terenie parafii: w naszej parafii jest to liczba 2451 czyli wychodzi 17, 157 zł. Do tego każda parafia płaci tzw. podatek zryczałtowany od parafian kwartalnie do Urzędu Skarbowego. Więc jak ktoś twierdzi, że Kościół nie płaci podatków to jest w błędzie.

 9. Przy okazji może powiem, co w zeszłym roku udało się zrobić, poza remontem plebanii. W kościele zakupiliśmy: rzutnik multimedialny za 9 tys., 6 lichtarzy za
  6, 600 zł, oświetlenie obrazów patronów za 300 zł, gong za 2 tys. zł, kołnierze dla ministrantów za 500 zł, brama wjazdowa za 3 tys. zł oraz ogrodzenie plebani za ok. 2 tys. zł. W Godzieszowie zakupiliśmy nową wieczną lampkę za 1 tys. zł
  i wymieniliśmy wszystkie kinkiety i założyliśmy lampy ledowe podświetlające ołtarze za ok. 1, 5 tys. zł oraz podświetliliśmy wieżę. To wszystko udało się zrobić dzięki waszej ofiarności i zaangażowaniu wielu osób.

 10. Błogosławionej niedzieli oraz tygodnia. Dobrego wypoczynku zimowego dla dzieci, młodzieży, a dla studentów światła Ducha Świętego.