1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej kieruję słowa podziękowania dla osób, które posprzątały kościół: MAJCE Irenie, MARKIEWICZ Jolancie, KOJDER Anecie, BATOG Beacie, WYSPIAŃSKIEJ Grażynie i KONEFAŁOWI Leszkowi. Dziękuję także za złożoną przy tej okazji ofierze na kościół. Na ten tydzień proszę, by troskę o czystość naszej świątyni zadbali: CICHOCKA Maria, DROZD Grażyna, ZAMORSKA Irena, PRZYŁUCKA Stanisława i OLEKSY.

 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia chce przywołać następujących świętych:
  we wtorek św. Damazego, papieża; w czwartek św. Łucji, w piątek św. Jana od Krzyża.

 3. Minął pierwszy tydzień adwentu. Serdecznie zapraszam na roraty. W poniedziałki o godz. 7.00. We wtorek o godz. 18.00, ponieważ planuję pojechać na pogrzeb ks. Władysława Sługockiego do Krzeszowa. W środę i czwartek o godz. 17.00, zaś
  w piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00, ze względu na spowiedź przedświąteczną, która rozpoczyna się w naszym dekanacie. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do Komunii Św. z klas I i II oraz IV były co najmniej 5 razy, dzieci z klas III zaś 8 razy.

 4. Dziś po sumie spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III.

 5. W piątek po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 19.00 spotkanie dla Katolickiego Spotkania Młodzieży.

 6. Przypomnę, że kancelaria czynna we wtorek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

 7. Są jeszcze do nabycia świece caritas i inne w cenie: 6, 12 i 15 zł.

 8. Zachęcam i zapraszam do zakupu kalendarza parafialnego w cenie 20 zł.

 9. W najbliższym czasie osoby dostarczą do domów opłatki na stół świąteczny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościołów, cmentarzy, domu katechetycznego i plebanii.

 10. Ponawiamy zachętę do nabywania krówek wykrockich, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka jest cegiełką na nasz kościół. Losowanie nagród odbędzie się podczas planowanego koncertu kolędowego w wykonaniu zespołu Bliżej Nieba w niedzielę w dniu 13 stycznia o godz. 17.00.

 11. Serdeczne podziękowanie dla Panów: PROĆ Stanisława i IGRAS Krzysztofa, którzy uprzątnęli tę górę śmieci przy bramie do cmentarza. Proszę zwracać uwagę na to, co wyrzucacie do śmieci czy pod mur cmentarny. Chyba jest jasne
  i oczywiste, że jeśli wyrzucicie np. kwiaty w plastikowych doniczkach z ziemią
  i z folią ? to takie śmieci nie zostaną zabrane i kto ma to uprzątnąć? Miejcie trochę wyobraźni i przewidujcie pewne rzeczy, a nie, że mnie to nie obchodzi. Na cmentarz przecież przyjeżdżają ludzie z waszych rodzin z innych parafii, na pogrzeby i to przecież świadczy o mieszkańcach Wykrot.

 12. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce 18 grudnia.