1. W imieniu nas wszystkich kieruję słowa podziękowania dla osób, które wczoraj posprzątały kościół: DZIEKOŃSKA Bożena, POLAKOWSKA Ewelina, KOZIOŁ Małgorzata i WOJNICKA Grażyna. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół. Na ten tydzień proszę: ŻÓŁTAŃSKĄ Franciszkę, MAJKA Irenę, MARKIEWICZ Jolantę, KOJDER Anetę, BATOG Beatę.

 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia chce przywołać następujących świętych:
  w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, we wtorek św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, w piątek św. Ambrożego, a w sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii tego dnia podczas wieczornej Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają książeczki do nabożeństw.

 3. W piątki zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą do Bożego Miłosierdzia czyli tzw. Koronką.

 4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca, dlatego zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 16. 30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Przeżywać będziemy I piątek, więc okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

 5. Dziś rozpoczęliśmy adwent. Od jutra zapraszam na roraty, każdego dnia
  z wyjątkiem poniedziałku o godz. 17.00, w poniedziałki zaś o godz. 7.00. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do Komunii Św. z klas I i II oraz IV były co najmniej 5 razy, dzieci z klas III zaś 8 razy.

 6. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie dla rodziców dzieci z klasy III. Bardzo proszę, by rodzice zwracali uwagę dzieciom, które nie były jeszcze u Komunii,
  a podchodzą po błogosławieństwo w czasie udzielania Komunii Św., by trzymały palec na ustach.

 7. Przypomnę, że kancelaria czynna we wtorek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

 8. Otrzymaliśmy z Urzędu Gminy pozwolenie na wycinkę drzew na cmentarzu i przy kaplicach.

 9. Są do nabycia świece caritas i inne w cenie: 5, 6, 12 i 15 zł.

 10. Dziś poświęcenie opłatków i w najbliższym czasie osoby dostarczą je do domów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościołów, cmentarzy, domu katechetycznego i plebanii.

 11. Ponawiamy zachętę do nabywania krówek wykrockich, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka jest cegiełką na nasz kościół. Losowanie nagród odbędzie się podczas planowanego koncertu kolędowego w wykonaniu zespołu Bliżej Nieba w niedzielę w dniu 13 stycznia o godz. 17.00.

 12. Serdeczne podziękowanie Państwu Filistyńskim: Marcie i Remigiuszowi, którzy przygotowali nam dekorację adwentową, zarówno tu, jak i do kościoła
  w Godzieszowie.

 13. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce 18 grudnia.

 14. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, dziękuję za ofiary składane na tacę, dziękuje za wspólne uczczenie modlitwą Dnia Pańskiego
  i życzę błogosławionego ostatniego tygodnia roku kościelnego.