1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej kieruję wyrazy wdzięczności tym, którzy wczoraj zadbali o czystość w naszej świątyni: ŻABA Monika, GAŁKA Ewa, WRONA Helena i WARCHOCKA Ewa. Dziękuję także za złożoną ofiarę na kościół przy tej okazji.

  Na ten tydzień o porządek, czystość i wystrój naszego kościoła zadba koło myśliwych. Został zakupiony nowy odkurzacz do kościoła, więc proszę o jego dbanie, sprawdzanie czy worek nie jest pełny. On będzie się znajdował w zakrystii w schowku pod schodami. Bardzo proszę, żeby miejsca za ołtarzem nie zagracać, bo to jest część kościoła, a nie pomieszczenie gospodarcze.

 2. W tym tygodniu z kalendarza liturgicznego będziemy obchodzić następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Jozafata, we wtorek świętych pierwszych polskich męczenników czyli Benedykta, Jana, Mateusza, Krystyna, Izaaka;
  w czwartek św. Alberta Wielkiego, w piątek święto poświęcenia bazylik rzymskich: Piotra i Pawła, a w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej. Wszystkim, którym patronują ci święci i obchodzą swoje imieniny lub urodziny składam najlepsze życzenia.

 3. Plan modlitwy wypominkowej na ten tydzień o godz. 16.15 będzie przebiegać
  w następującym porządku:

 4. Wtorek ? ul. Główna i nieoznaczone

 5. Środa ? ul. Kolejowa, Wąska, Kwiatowa, Krótka

 6. Czwartek ? ul. Mickiewicza, Polna, Kopernika, Sikorskiego

 7. Piątek ? ul. Parkowa, Stawowa, Pocztowa, Zagajnik

 8. Od 1 listopada zmieniliśmy godziny sprawowania Mszy św.: każdego dnia o godz. 17.00, a w poniedziałki o godz. 7.00 rano. W piątki Msza św. będzie połączona
  z modlitwą do Bożego Miłosierdzia czyli tzw. Koronką.

 9. W przyszłą sobotę o godz. 14.00 będzie miała miejsce dodatkowa Msza św. jubileuszowa, dziękczynna w intencji członków Koła Łowieckiego ?Krzyżówka? z racji 50 rocz. założenia oraz w intencji rodzin członków koła. Msza św. będzie połączona z poświęceniem sztandaru. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 10. Dzieci proszę, by podpisane karty z różańców składały w zakrystii, a szczególnie
  z kl. I do IV. Za tydzień na sumie oddam je na pamiątkę.

 11. Ponawiamy zachętę do nabywania krówek wykrockich, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka jest cegiełką na nasz kościół.