msza on-line

0091067
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Poprz. tydzien
Ten miesiąc
Poprz. miesią
Razem
114
241
1258
88149
5170
4878
91067

Your IP: 34.205.93.2
2020-09-25 10:27
 1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej kieruję wyrazy wdzięczności tym, którzy wczoraj zadbali o czystość w naszej świątyni: ŻABA Monika, GAŁKA Ewa, WRONA Helena i WARCHOCKA Ewa. Dziękuję także za złożoną ofiarę na kościół przy tej okazji.

  Na ten tydzień o porządek, czystość i wystrój naszego kościoła zadba koło myśliwych. Został zakupiony nowy odkurzacz do kościoła, więc proszę o jego dbanie, sprawdzanie czy worek nie jest pełny. On będzie się znajdował w zakrystii w schowku pod schodami. Bardzo proszę, żeby miejsca za ołtarzem nie zagracać, bo to jest część kościoła, a nie pomieszczenie gospodarcze.

 2. W tym tygodniu z kalendarza liturgicznego będziemy obchodzić następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Jozafata, we wtorek świętych pierwszych polskich męczenników czyli Benedykta, Jana, Mateusza, Krystyna, Izaaka;
  w czwartek św. Alberta Wielkiego, w piątek święto poświęcenia bazylik rzymskich: Piotra i Pawła, a w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej. Wszystkim, którym patronują ci święci i obchodzą swoje imieniny lub urodziny składam najlepsze życzenia.

 3. Plan modlitwy wypominkowej na ten tydzień o godz. 16.15 będzie przebiegać
  w następującym porządku:

 4. Wtorek – ul. Główna i nieoznaczone

 5. Środa – ul. Kolejowa, Wąska, Kwiatowa, Krótka

 6. Czwartek – ul. Mickiewicza, Polna, Kopernika, Sikorskiego

 7. Piątek – ul. Parkowa, Stawowa, Pocztowa, Zagajnik

 8. Od 1 listopada zmieniliśmy godziny sprawowania Mszy św.: każdego dnia o godz. 17.00, a w poniedziałki o godz. 7.00 rano. W piątki Msza św. będzie połączona
  z modlitwą do Bożego Miłosierdzia czyli tzw. Koronką.

 9. W przyszłą sobotę o godz. 14.00 będzie miała miejsce dodatkowa Msza św. jubileuszowa, dziękczynna w intencji członków Koła Łowieckiego „Krzyżówka” z racji 50 rocz. założenia oraz w intencji rodzin członków koła. Msza św. będzie połączona z poświęceniem sztandaru. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 10. Dzieci proszę, by podpisane karty z różańców składały w zakrystii, a szczególnie
  z kl. I do IV. Za tydzień na sumie oddam je na pamiątkę.

 11. Ponawiamy zachętę do nabywania krówek wykrockich, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka jest cegiełką na nasz kościół.

Dui semper fusce pretium elementum metus nulla nam felis.