1. Dziękuję tym, którzy wczoraj zadbali o czystość w naszej świątyni: KRET Grażyna, SIEKIERKA Józefa, GANCARCZYK Anna, KELLNER Jolanta. Dziękuję także za złożoną ofiarę na kościół przy tej okazji. Na najbliższy tydzień proszę, by tę troskę podjęli: OKRZYŃSKA Barbara, TUR Beata, CIACIEK Anna, KRAWCZYK Danuta, LUDZIAK Czesława.

 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 9.00 w Godzieszowie
  z procesją na cmentarz i o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym zakończoną procesją z modlitwą różańcową w intencji zmarłych. W dzień zaduszny Msza św. o godz. 16.00 w Godzieszowie i o godz. 17.00 w Wykrotach. Bardzo proszę, by pamiętać nie tylko o grobach swoich bliskich, ale też i uszanować zapomniane, opuszczone, nie tylko chodzi mi o pamięć fizyczną, porządek, ale niech to będzie połączone z darem pamięci modlitewnej. Można składać wypominki do skrzynki, jednakże proszę o podanie ulicy i starać się podawać imiona zmarłych bez odmieniania, czyli w mianowniku.

 3. Od 1 listopada zmieniamy godziny sprawowania Mszy św.: każdego dnia o godz. 17.00, a w poniedziałki o godz. 7.00 rano.

 4. W środę zapraszam ministrantów na zbiórkę o godz. 16. 30.

 5. Dziś po sumie spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych.

 6. W piątek przeżywać będziemy też I piątek miesiąca, a w sobotę odwiedzę chorych.

 7. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe jeszcze tylko przez 3 dni o godz. 17.15. Warto zastanowić się czy w tym miesiącu różańca choć raz znalazłem czas, żeby przywoływać wstawiennictwa Matki Najświętszej dla siebie i swoich bliskich,
  a różaniec ma swoją moc. Dzieci proszę, aby w przyszłą niedzielę przyniosły podpisane plansze z naklejkami z różańców.

 8. Ponawiamy zachętę do nabywania krówek wykrockich, które rozprowadza Akcja Katolicka. Każda krówka jest cegiełką na nasz kościół.

 9. Dziś zbiórka do puszek na misje i Pakistan.

 10. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cele związane z utrzymaniem cmentarzy.

 11. W zeszłą niedzielę frekwencja na Mszy św. w naszej parafii wyniosła 21%
  w Godzieszowie i 29% w Wykrotach; średnia, jaką podałem do kurii z całej parafii wyniosła 27, 4%.

 12. Jeszcze informacja dotycząca uświadomienia czym jest tzw. hallowen, oczywiście zrobicie według swojego uznania, ale warto wiedzieć na co przyzwalamy, zamiast skupić się na modlitwie i zadumie za zmarłych.