Your IP: 34.205.93.2
2020-09-25 09:25
  1. Najpierw w imieniu nas wszystkich dziękuję nowożeńcom, którzy zadbali o czystość i wystrój naszego kościoła i proszę, by podjęli to zadanie nowożeńcy z przyszłej soboty.

2. Tego tygodnia kalendarz liturgiczny chce wspomnieć następujących świętych: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP Królowej, w czwartek św. Róży z Limy, w piątek zaś będziemy obchodzić święto - św. Bartłomieja Apostoła. Niech ci wywołani z korowodu świętych i błogosławionych patronowie tego tygodnia zachęcają nas do życia wskazówkami zawartymi w Ewangelii, byśmy także osiągnęli świętość.

3. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

4. MOPS w Nowogrodźcu organizuje wyjazd w dniu 1 września br. do Krzeszowa w związku z XIX Pielgrzymką Osób Niepełnosprawnych.

5. Wyjazdy dla dzieci z naszej parafii na basen w Osiecznicy w dniach 20.08; 22.08; 24.08 i 29.08 o godz. 10.00 spod bloków w Godzieszowie, a w Wykrotach o godz. 10.20 z placu przed kościołem.

6. Tydzień temu w Godzieszowie z racji II niedzieli miesiąca w czasie zbiórki do puszki na inwestycje w parafii przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali 1100 zł i 5 euro, co zostało wpłacone na konto Godzieszowa. U nas ofiary na odwodnienie kościoła i rynny można składać w zakrystii u Panów z Rady Parafialnej bądź bezpośrednio na konto inwestycyjne. Numer jest na karteczkach przy gazetach.

7. Pragnę też poinformować, że zakończyliśmy starania o to, by kościół w Godzieszowie został wpisany do rejestru zabytków, dzięki temu będzie można się starać o pozyskiwanie też środków na konieczne prace z zewnątrz. Jest już wycena renowacji ołtarza św. Michała Archanioła 51 671 zł, 07 gr.

8. Zapowiedzi przedślubne: 1. Adrian MODRAS, s. Dariusza i Anny, zam. Bolesławiec oraz Marta PANKIEWICZ, c. Krzysztofa i Haliny, zam. Wykroty.