b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Najpierw kierujemy słowa wdzięczności dla osób, które zadbały o czystość naszego kościoła w ostatnim czasie i złożyli ofiarę na cele kościoła, a byli to:
 2. Jednocześnie prosimy w myśl V przykazania kościelnego, które brzmi: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła, aby tę troskę podjęli w najbliższym tygodniu:
 3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – na godz. 18.00 na Mszę św. szczególnie zapraszam dzieci z kl. 3, które otrzymają medaliki. W tym też dniu będziemy obchodzić dzień pamięci i modlitwy dziękczynnej za św. JANA PAWŁA II.
 4. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie, a na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15. Dzieci komunijne, rocznicowe oraz kandydaci do bierzmowania proszę, aby byli co najmniej 4 razy.
 5. Tradycyjnie zachęcam do oddania swojego 1% na naszą świątynię.
 6. Na jesień, tzn. końcówka września – początek października planujemy pielgrzymkę do wyboru: śladami św. Pawła na Maltę lub do sanktuarium maryjnego w Portugalii – Fatimy ze zwiedzaniem Lizbony oraz Hiszpanii – Santiago de Compostela. Z tyłu na stoliku są wyłożone ramowe programy. Koszt mniej więcej jednej i drugiej się pokrywają.
 7. Zeszłej niedzieli do puszki na wycinkę drzew uzbieraliśmy 1250 zł. Dziękujemy ofiarodawcom. Koszt prac z ubezpieczeniem na czas wykonywania prac to 10 tyś. zł. Na ten moment zakończyliśmy prace. Serdecznie podziękowania dla Panów Turko.
 8. Został zakupiony nowy odkurzacz przemysłowy do kościoła z workami za 430 zł. Bardzo proszę przy korzystaniu z niego sprawdzać worki, żeby nie spalić i żeby służył jak najdłużej. Przecież kupowaliśmy już za mnie 3 lata temu i już zniszczony.
 9. Tradycyjnie w zakrystii można też składać ofiary na dekorację Bożego Grobu, zamówiłem nową figurę do Bożego Grobu, bo stara już jest mocno zniszczona – jej koszt będzie 1200 zł.
 10. Są jeszcze do nabycia świece świąteczne w cenie 16, 18 i 20 zł.
 11. Zapraszamy do nabywania palm, które przygotowały Panie z KGW. Są w cenie 12 zł. Dochód przeznaczony na inwestycje w parafii.
 12. Rekolekcje wielkopostne planowane są od czwartku – rozpoczną się dniem spowiedzi.
 13. Zapowiedzi przedślubne: DRYHUSZ Łukasz s. Zbigniewa i Joanny z Godzieszowa oraz KRĘPEĆ Marta, c. Dariusza i Renaty z Gierałtowa.