b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w środę Hieronima Emilianiego, w piątek św. Scholastyki, w sobotę Najśw. Maryi Panny z Lourdes – światowy dzień chorego i tradycyjnie będzie sprawowana Msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.

 2. Druga część egzaminu dla dzieci z kl. III w środę od godz. 13.00.

 3. Do skrzynki przy wejściu do kościoła można zostawiać na kartce prośby i podziękowania, które w środę zanosimy w czasie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. W piątki Msza św. połączoną z koronką do Bożego Miłosierdzia.

 5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy.

 6. Wielkie dzięki za pomoc dla osób, które pomogły z rozbieraniu dekoracji świątecznej: Stanisław i Ryszarda Urbaniak, Aleksandra i Marek Majka, Krzysztof Micinowski, Grażyna Wolska, Barbara Żołna, Maria Piątka, Bogumiła Krynicka, S. Proć, J. Jadach,
  K. Igras.

 7. Jak zauważyliście na cmentarzu parafialnym od jakiegoś czasu są oznaczone drzewa do wycięcia. W najbliższym tygodniu, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, część
  z tych drzew będzie wycięta, dlatego prosimy, aby uprzątnąć pomniki swoich bliskich, gdyż może spaść jakaś gałąź i zniszczyć dekoracje czy znicze. Tak jak już kiedyś przekazywałem informację z kurii z wydziału duszpasterskiego, proszę pamiętać, że my jako parafia ubezpieczmy przez kurię cmentarze, ale nie pomniki.

 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Stanisława Mudrak, we wtorek odbędzie się pogrzeb +Marii Jochna.