b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Dzisiejszą niedzielą, kiedy obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla kończymy rok kościelny, bo w przyszłą niedzielę będziemy inaugurować nowy rok liturgiczny wraz z nowym okresem przygotowującym nas Uroczystości Narodzenia Pańskiego.  
 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro Ofiarowanie NMP; we wtorek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i scholii; w środę św. Klemensa I – papieża; w czwartek św. Andrzeja Dung – Lang i towarzyszy – męczenników; w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 3. Proszę, aby dzieci do końca miesiąca oddały plansze z różańcami.
 4. Zachęcam i zapraszam chłopców, aby wstępowali w szeregi ministranckie czy też inne dzieci, które chciałyby zasilić grono scholi. W sobotę spotkanie integracyjne dla scholii. W sobotę też zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.   
 5. W naszej rodzinie parafialnej zeszłej niedzieli obchodziliśmy słodką niedzielę. Dlatego serdeczne podziękowania dla rodzin zamieszkałych przy ul. Kolejowej, które przygotowały ciasta.
 6. Do skrzynki przy wejściu do kościoła można zostawiać na kartce prośby i podziękowania, które w środę zanosimy w czasie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątki Msza św. połączoną z modlitwą do Bożego Miłosierdzia.
 8. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.
 9. Przygotowywany jest kalendarz parafialny.  
 10. Rada Sołecka zaprasza na zabawę andrzejkową w najbliższą sobotę. Bilety do nabycia u p. Sołtys.
 11. Społeczność naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor pragnie zaprosić na wieczór patriotyczny z racji obchodzonej niedawno Święta Odzyskania Niepodległości.