b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. W pierwszych słowach kierujemy w imieniu nas wszystkich słowa podziękowania dla osób, które wczoraj posprzątały świątynię oraz złożyli ofiarę na cele kościoła: Marszał Teresa, Sałek Bronisława i Lilla, Dzierwa Anna, Chlastawa Małgorzata, Snjezana


  i Andrzej Osip. Na ten tydzień prosimy, aby to zadanie podjęli: Marek Smoliński, Maria Kłosowska, Zofia Majowska, Halina Halik, Wiesława Paszko.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w środę święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Leona Wielkiego, w piątek św. Marcina z Toures, no i oczywiście w piątek Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. W związku z tym Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00; 10.00 i 12.00. w czwartek w naszej parafii przypada dzień tzw. wieczystej adoracji, dlatego adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy św. o godz. 9.00 – czyli od 10.00 – 12.00. Bardzo proszę, aby grupy modlitewne, m.in. Róże Różańcowe…

 3. W sobotę tradycyjnie na zaproszenie odwiedziny chorych.

 4. Podczas kwesty na cmentarzu przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na utrzymanie cmentarza 3, 887 zł, 40 gr.

 5. Przychodzi czas na słodką niedzielę, niektórzy nie mogą się doczekać i dopytują. Więc za tydzień prosilibyśmy, aby w tę akcję włączyły się rodziny… kolej na ul. Kolejową.

 6. Do skrzynki przy wejściu do kościoła można zostawiać na kartce prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. Zachęcam, aby włączyć się w pomoc misjom poprzez oddawanie: bilonów monet, które nie są już w obiegu – polskie czy z obcych państw.

 8. Zachęcam do prasy katolickiej: Niedziela z flagą polską, a jeszcze październikowy nr Małego Gościa z bransoletką dla dzieci.

 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Elżbietę Grzebieniak; a we wtorek będzie pogrzeb +Anny Skrzypacz.