b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. W imieniu nas wszystkich kieruję słowa podziękowania dla wczorajszych rodzin, które zadbały o czystość naszej świątyni i złożyli ofiarę na jej utrzymanie. Byli to: Maria Gołojuch, Wiesław Maksymiak, Wanda Łucka, Andrzej Zborowski. W tym tygodniu troska ta spocznie na Iwonie Tur, Inez Wolskiej, Ryś i Kościuk.
   
 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: we wtorek św. Franciszka z Asyżu i odpust w Pieńsku, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek św. Brunona i w piątek NMP Różańcowej.

 3. Rozpoczęliśmy październik, a zatem zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 17.15. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., dzieci rocznicowe, kandydaci do bierzmowania proszę, aby byli co najmniej 8 razy. Od wtorku dzieci będą otrzymywali tradycyjnie obrazki.

 4. Zapraszam w środę na Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

 5. W tym tygodniu pamiętamy w modlitwie w sposób szczególny o osobach powołanych, bo I czwartek, a w piątek tradycyjnie możliwość skorzystania ze spowiedzi przed wieczorną Mszą św.    

 6. Przyjmuje intencje mszalne, proszę o składanie ofiar przy zamawianiu Mszy św., a nie po odprawieniu.

 7. Do skrzynki przy wejściu do kościoła można zostawiać na kartce prośby i podziękowania do MB Nieustającej Pomocy.

 8. We wtorek mieliśmy odbiór przez konserwatora zabytków drugiego etapu wymiany dachów w naszych kościołach. Składamy już wnioski do różnych urzędów na nowy rok z prośbą o dotacje na kontynuacje prac.

 9. Nasi kolejarze przymierzają się do odrestaurowania swojego sztandaru.

 10. W niedzielę 16 października młodzież, która przyjęła bierzmowanie proszę, aby się zgłosiła po odbiór pamiątek. Tego dnia też zapraszam na sumę dzieci z kl. 3, które otrzymają różańce. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 3.

 11. W tym tygodniu wyjeżdżamy z częścią parafii w pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W razie pilnych spraw czyli do chorego czy z pogrzebem proszę się zgłaszać do ks. Zenona z Brzeźnika. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w dniu wyjazdu o godz. 9.00.

 12. Proszę, aby osoby, których bliscy są pochowani koło kaplicy cmentarnej, aby zgłosili się do mnie, bo planujemy ekshumację tych grobów. W ostatnim czasie mieliśmy też kontrolę cmentarzy z sanepidu.

 13. W imieniu całej naszej rodziny parafialnej składamy serdeczne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w nasz festyn parafialny, a było to ok. 60 os., dzięki czemu nasz fundusz inwestycyjny wzbogacił się o 15 tyś. zł. A zatem podziękowania kierujemy dla KGW z Wykrot i Zagajnika oraz dla wszystkich Pań, które lepiły pierogi; osobom, które upiekły, jak zawsze przepyszne ciasta; osobom, które ofiarowały fanty i zasponsorowały nagrody główne; strażakom; wolontariuszom z naszej SP; osobom, które zadbały o scenę i wystrój; wszystkim artystom, którzy występowali oraz całemu Komitetowi Organizacyjnemu. Jest tak wiele osób, którzy włożyli w to serce i trud, że ciężko każdego z osobna wymienić, niech podziękowaniem będzie Boże błogosławieństwo i opieka naszych patronów, bo to przecież wszystko dla naszej społeczności, naszego Kościoła przez wielkie „K” – jako wspólnoty ludzi wierzących, ale i też dla kościoła przez małe „k” czyli dla tej budowli.

 14. Serdeczne podziękowania dla Was wszystkich za obecność, tworzenie wspólnoty – rodziny parafialnej. Życzę błogosławionej niedzieli oraz takowego tygodnia dla parafian i gości przybyłych do naszej parafii.