b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. W imieniu nas wszystkich kieruję słowa podziękowania dla wczorajszych nowożeńców którzy zatroszczyli się o przygotowanie kościoła. W tym tygodniu zadanie to spocznie na młodzieży, która przyjmie w przyszłą niedzielę sakrament bierzmowania.
 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro św. Januarego, we wtorek św. męczenników japońskich Andrzeja i towarzyszy, w środę św. Mateusza Apostoła
  i Ewangelisty – święto, w piątek św. o. Pio z Pietrelciny.
 3. Zapraszam w środę na Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W środę i w piątek po Mszy św. wieczornej próba dla kandydatów do bierzmowania.
  W sobotę o godz. 10.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 5. Dzisiaj po sumie spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 1, 2 i 3.
 6. W sobotę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 4.   
 7. Zapraszamy popołudniu, aby wziąć udział w festynie parafialnym; wiele atrakcji, w tym loteria fantowa i nagroda główna w postaci roweru.
 8. Spotkanie z p. Anną z biura pielgrzymkowego będzie 22 września w czwartek po wieczornej Mszy św., dlatego do środy wpłacamy do mnie pozostałą sumę.
 9. Proszę, aby osoby, których bliscy są pochowani koło kaplicy cmentarnej – te 3/4 groby, aby zgłosili się do mnie, bo będziemy chcieli zrobić porządek i ekshumować je. Jedna rodzina już się zgłosiła.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela” w cenie 10 zł, bo jest
  w komplecie z nowym tygodnikiem.
 11. Jest już dostępny kalendarz na przyszły rok, zatem przyjmuje intencje mszalne, proszę
  o składanie ofiar przy zamawianiu Mszy św., a nie po odprawieniu.
 12. Do skrzynki przy wejściu do kościoła można zostawiać na kartce prośby i podziękowania do MB Nieustającej Pomocy.
 13. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez ks. prałata wikariusza biskupiego ks. Leopolda Rzodkiewicza. Proszę się włączyć w naszą uroczystość; poczty sztandarowe, pamiętać, aby zabrać chorągwie, feretrony na procesję. Tak się stało, że obecnie w dekanacie mamy dwie parafie, które mają za patrona św. Michała Archanioła: nasza oraz we Włodzicach Wielkich, dlatego księża z dekanatu muszą się podzielić, aby wziąć udział w uroczystościach.