b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

  1. Jak zazwyczaj w słowach wstępu kieruję podziękowania w imieniu nas wszystkich osobom, które zadbały o czystość i wystrój naszej świątyni, a byli to: Mariola Koszelnik, Irena Cieplechowicz, Franciszka Pastusiak, Maria Wołoszyn, Krystyna Sołota, a do ofiary na kwiaty dołożyli się: Józefa Wrzeszcz i Jadwiga Grasza.
  2. W tym tygodniu przed odpustem prosimy, żeby to zadanie podjęli Ewa Dul, Beata Pięta, Magdalena Machowczyk, Ada Stojek, Edyta Kowalewska, Elżbieta Słota, Stanisława Urbaniak oraz nowożeńcy, na których spocznie tradycyjnie wykoszenie trawy wokół kościoła.
  3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek św. Jakuba Apostoła – Święto, we wtorek św. Joachima i Anny – rodziców NMP, w środę św. Celestyna I, w czwartek św. Szarbera, w piątek św. Marii, Marty i Łazarza.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w Godzieszowie i o godz. 12.00 w Wykrotach pobłogosławimy na kolejny rok kierowców oraz podbijemy przeglądy ich pojazdom, by jak najlepiej dalej służyły. Zatem po tych Mszach św. poświęcenie pojazdów oraz rozdanie pamiątek w postaci różańców na lusterko, rybek, kart, breloczków dla kierowców. Ofiary tradycyjnie składane przy tej okazji są przeznaczone w części na misje.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny o godz. 13.00. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w uroczystej Mszy św., której będzie przewodniczył znany nam dr Jakub Dąbrowski. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji wokół kościoła, młodzież bierzmowaną, aby wzięła figurkę panów z rady, by wzięli chorągwie. Jednocześnie zapraszam do ubogacenia swojej duchowości maryjnej przez udział w tzw. triduum maryjnym czyli trzech dniach z naukami rekolekcyjnymi poruszających tematykę objawień fatimskich oraz nowennie ku czci MB Nieustającej Pomocy. Nasze ćwiczenia duchowe poprowadzi ks. Robert Kaczmarek z diecezji włocławskiej. Msze św. z naukami będą od poniedziałku do środy: 25 – 27.07. Msze św. będą o godz. 9.00 i 19.00 oraz w Godzieszowie o godz. 18.00. Każdego dnia Msza św. będzie ubogacona modlitwą sławiącą Matkę Najświętszą: w poniedziałek po Mszy wieczornej będzie Apel Jasnogórski, we wtorek różaniec, a w środę nowenna. Zachęcam już dziś do zorganizowania sobie tak czasu, aby skorzystać z głoszonego Słowa Bożego, szczególne zaproszenie do wszystkich osób, którzy mają szczególny kult do Matki Bożej.
  6. Do końca sierpnia pielgrzymi wpłacają II cz. raty za wyjazd do Ziemi Świętej.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Mateusz Herman, s. Ryszarda i Wioletty, zam. Spalding Anglia i Karolina Małgorzata Zaręba, c. Jana i Małgorzaty, zam. Spalding Anglia (3); Jarosław Andrzej Nieratka s. Mirosława i Gabrieli, zam. Wykroty oraz Sylwia Aneta Nieratka – Rak, c. Stanisława i Doroty, zam. Wykroty (3); Radosław Kamil Pobiedziński, s. Mirosława i Wioletty z Henrykowa, a zamieszkały Rugby w Anglii oraz Sandra Aneta Kaśków, c. Tomasza i Małgorzaty z Wykrot, a zam. obecnie w Rugby w Anglii.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie: +Marię ROMAN i Marię PAPOŃ.
  9. Przypominam, że w okresie wakacyjnym Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 19.00.