b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Tradycyjnie na wstępie kierujemy podziękowania dla osób, które wyraziły troskę
  o porządek i wystrój naszej świątyni, a byli to nowożeńcy, którzy tradycyjnie też zadbali o porządek wokół kościoła.
 2. W tym tygodniu kończymy miesiąc czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zarazem będziemy przeżywać I piątek miesiąca i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania na pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli od godz. 18.30, bo tradycyjnie w wakacje Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 19.00 czyli od najbliższego piątku. W tym tygodniu 29 czerwca będziemy przeżywać uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu tzw. świętopietrze czyli taca przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.   
 3. Odwiedziny chorych odbędą się w przyszłą sobotę czyli nie w pierwszą, a w drugą sobotę lipca.
 4. Wyniki głosowania na członków Rady Parafialnej zostaną podane w najbliższy czasie po komisyjnym przeliczeniu głosów.
 5. Dla dzieci w zakrystii do odebrania książeczki wakacyjne udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dziś otrzymują jeszcze obrazki do starych książeczek.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna. W razie pilnych spraw prosimy, aby kontaktować się z ks. Proboszczem z Brzeźnika – ks. Zenonem Wnukiem, który w tym tygodniu będzie sprawował wieczorne Msze św.  
 7. Od 10 czerwca w kinach można oglądać chrześcijański film familijny: „Nakręcony tata” – po pogodna historia rodziny, której życie wywraca do góry nogami niespodziewana popularność ojca w mediach. Ale czy ten sukces przyniesie im szczęście? To przezabawna i mądra komedia o ojcu, który próbuje coś zmienić w swoim życiu: o rodzinie, która odbudowuje relacje, o roli mediów społecznościowych; a nade wszystko o Słowie Bożym, w którym zawsze warto szukać natchnienia i rozwiązania problemów.
 8. Odczytanie intencji mszalnych na najbliższy tydzień.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Kojder Przemysław, s. Jana i Jadwigi, zam. Wykroty i Simziri – Florek Anastazja, c. Józefa i Mariki, zam. Zgorzelec.
 10. Rozpoczęliśmy czas wakacji, zatem życzymy błogosławionego wypoczynku.