b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Kierujemy podziękowania dla wczorajszych nowożeńców za zadbanie o porządek i czystość naszego kościoła. W tym tygodniu uczynią to rodzicie dzieci rocznicowych.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego, a w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało.

 3. Przeżywamy czerwiec, a zatem zapraszam na tzw. czerwcówki, czyli litanię sławiącą Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwo to każdego dnia na pół godz. przed wieczorną Mszą św.

 4. Zeszłej niedzieli do puszek na Caritas zebraliśmy: Wykroty 185 zł., Godzieszów 670 zł. Ofiarodawcom niech dobry Pan Bóg pobłogosławi.

 5. Najprawdopodobniej w przyszłą niedzielę zrobimy wybory do Rady Parafialnej z podanych kandydatów będziecie wybierać osoby.

 6. Dziś po sumie spotkanie dla rodziców dzieci z kl. VI chcących zapisać swoje pociechy do przygotowania do bierzmowania.

 7. We wtorek o godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. przed rocznicą I Komunii Św.

 8. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za uporządkowanie drzewa przy domu parafialnym.

 9. Dnia 24 czerwca odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych DL w Lubinie z udziałem Narodowej Orkiestry Dętej – zapraszamy młodzież do udziału do tego spotkania lub do wzięcia udziału w obozie powołaniowym w WSD w Legnicy w dn. 24-26.06 dla młodzieży tym razem tylko męskiej od kl. 6.

 10. Kolejne wydarzenie w mieście biskupim dnia 15 czerwca – Wielki Koncert ku czci św. JPII w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. z udziałem Golec uOrkiestra.

 11. Dziś przedstawiciele naszej parafii uczestniczą w Legnicy w festynie zorganizowanym dla TP WSD. Także przedstawiciele naszej parafii wczoraj wzięli udział w uroczystościach we Wrocławiu wyniesienia na ołtarze sióstr elżbietanek męczennic – jedna z nich – s. Adela została umęczona przez wojska radzieckie na terenie naszej parafii, bo posługiwała w Godzieszowie.

 12. W Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii, kiedy będziemy obchodzić rocznicę I Komunii Św. tradycyjnie wyruszymy w procesji ulicami naszej miejscowości.  W tym roku pójdziemy z Panem Jezusem Eucharystycznym kawałek ul. Główną koło sklepu P. Kojder, a później skręcimy w prawo na ul. Stawową, po czym zakończymy koło krzyża na ul. Pocztowej. Prosimy, aby ołtarze przygotowali rodzice dzieci komunijnych, rocznicowych, Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna. W przyszłym roku, jak Pan Bóg pozwoli, zrobilibyśmy Mszę św. polową i procesję w Zagajniku.

 13. Zapowiedzi przedślubne: Adam Aksamitowski s. Andrzeja i Alicji, zam. Godzieszów oraz Patrycja Kaczmarek, c. Mirosława i Anny, zam. Godzieszów (1).