b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro święto - NMP Matki Kościoła, w środę św. Jadwigi Królowej, a w przyszłą niedzielę będzie Trójcy Przenajświętszej.

 2. Przeżywamy czerwiec, a zatem zapraszam na tzw. czerwcówki, czyli litanię sławiącą Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwo to każdego dnia na pół godz. przed wieczorną Mszą św.

 3. Dziś w naszej parafii przeprowadzamy zaległą zbiórkę do puszek na Caritas.

 4. Ponawiam zaproszenie dla chętnych osób, które chciałyby zasilić grono Rady Parafialnej, które chciałyby się bardziej włączyć w życie naszej parafii, mają jakieś pomysły, chciałby coś zrobić, dać od siebie, pomóc.

 5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla rodziców dzieci z kl. VI chcących zapisać swoje pociechy do przygotowania do bierzmowania.

 6. Dnia 24 czerwca odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych DL w Lubinie z udziałem Narodowej Orkiestry Dętej – zapraszamy młodzież do udziału do tego spotkania lub do wzięcia udziału w obozie powołaniowym w WSD w Legnicy w dn. 24-26.06 dla młodzieży tym razem tylko męskiej od kl. 6.

 7. Kolejne wydarzenie w mieście biskupim dnia 15 czerwca – Wielki Koncert ku czci św. JPII w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. z udziałem Golec uOrkiestra.

 8. Następne zaproszenie skierowane dla członków TPWSD na spotkanie w dniu 12 czerwca na festyn do seminarium z występem zespołu ks. absolwentów „presbiteri”.

 9. Przedstawiciele naszej parafii wezmą udział w najbliższą sobotę w uroczystościach we Wrocławiu wyniesienia na ołtarze sióstr elżbietanek męczennic – jedna z nich –  s. Adela została umęczona przez wojska radzieckie na terenie naszej parafii, bo posługiwała w Godzieszowie.

 10. W Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii, kiedy będziemy obchodzić rocznicę I Komunii Św. tradycyjnie wyruszymy w procesji ulicami naszej miejscowości. W tym roku pójdziemy z Panem Jezusem Eucharystycznym kawałek ul. Główną koło sklepu P. Kojder, a później skręcimy w prawo na ul. Stawową, po czym zakończymy koło krzyża na ul. Pocztowej. Prosimy, aby ołtarze przygotowali rodzice dzieci komunijnych, rocznicowych, Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna. W przyszłym roku, jak Pan Bóg pozwoli, zrobilibyśmy Mszę św. polową i procesję w Zagajniku.

 11. Zapowiedzi przedślubne: Adam Aksamitowski s. Andrzeja i Alicji, zam. Godzieszów oraz Patrycja Kaczmarek, c. Mirosława i Anny, zam. Godzieszów (1).

 12. Zeszłej niedzieli przezywaliśmy w naszej wspólnocie słodką niedzielę i chciałbym teraz podziękować w naszym imieniu rodzinom, które włączyły się w to dzieło: