b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

  1. W imieniu nas wszystkich składam wyrazy wdzięczności dla osób, które wczoraj zadbały o czystość naszej świątyni i złożyły ofiarę na cele kościoła: Wioletta Trzeciak, Elżbieta Popiołek, Renata Igras, Małgorzata Górska. W tym tygodniu zadanie to spocznie na Zborowskiej Angelice, Paszko Monice, Przyłuckim Marcinie, Sobko Danucie.       
  2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w piątek Uroczystość Zwiastowania NMP, dzieci z kl. III otrzymają tego dnia książeczki, które poświęcimy. Zapraszam również tego dnia do podjęcia tzw. duchowej adopcji dziecka poczętego. Adopcja ta polega na modlitwie w intencji szczęśliwego przyjścia na świat dziecka, które zostało już poczęte. Taka modlitwa ma trwać każdego dnia przez 9 miesięcy czyli od 25.03-25.12.  
  3. Są do nabycia świece świąteczne w cenie 15 zł.
  4. Przeżywamy czas Przygotowania Paschalnego, przypominam o wyrzeczeniach, postanowieniach, zakazie uczestnictwa w imprezach tanecznych. Mamy przygotować swoje wnętrze się do świąt Wielkiejnocy poprzez wzmożony post, modlitwę i jałmużnę. Dlatego zapraszam w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17.15, a w niedzielę po sumie gorzkie żale. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do Komunii, rocznicy i kandydaci do bierzmowania byli po 4 razy. Zachęcam do składania w zakrystii ofiar na dekorację Bożego Grobu oraz kwiaty. Rekolekcje w naszej wspólnocie rozpoczniemy od przyszłej niedzieli, a poprowadzi je mój kolega z KULu podwójny doktor, bo z teologii i pedagogiki: ks. dr Grzegorz Kaczorowski z Płocka.
  5. Plan rekolekcji przedstawia się w sposób następujący: w niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00, dzieci otrzymają plansze na naklejki z Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Dziś po sumie spotkanie dla rodziców z p. Martą Filistyńską w sprawie dekoracji kościoła na tę uroczystość I Komunii Świętej.
  7. Zeszłej niedzieli do puszek na misje zebraliśmy 710 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
  8. Są do odebrania w domu katechetycznym blachy z ciast, które upiekliście w akcji charytatywnej dla chorej Julii. Za tydzień niedziela radości „gaudete”. Te radość wyrazimy rozpoczęciem rekolekcji i słodką niedzielą, dlatego prosimy o przygotowanie ciast rodziny mieszkające przy ul. Sikorskiego, Kopernika i z Zagajnika – druga kolejka, piekli ostatni raz w 2019 r.