b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. W imieniu nas wszystkich składam wyrazy wdzięczności dla osób, które wczoraj zadbały o czystość naszej świątyni i złożyły ofiarę na cele kościoła: Anna Rosińska, Renata Chrząścik, Daniel Prażmowski, Jadwiga Prażmowska. Na ten tydzień to zadanie spocznie na następujących osobach: Wioletta Trzeciak, Elżbieta Popiołek, Renata Igras, Małgorzata Górska. Proszę jednocześnie pamiętać przy sprzątaniu, aby umyć podłogi w kościele, tylko przy dużych mrozach nie myjemy podłóg, takich powyżej -10 stopni.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w czwartek św. Patryka, w piątek św. Cyryla Jerozolimskiego, w sobotę św. Józefa Oblubieńca NMP – jest to uroczystość. Wszystkim Józkom, Patrykom i innym solenizantom i jubilatom niech Pan Bóg błogosławi.

 3. Są do nabycia świece świąteczne w cenie 15 zł.

 4. Przeżywamy czas Przygotowania Paschalnego czyli Wielki Post, przypominam zatem o wyrzeczeniach, postanowieniach, zakazie uczestnictwa w imprezach tanecznych, tj. to mówi choćby przykazanie kościelne. Mamy przygotować swoje wnętrze się do świąt Paschy poprzez wzmożony post, modlitwę i jałmużnę. Dlatego zapraszam w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17.15, a w niedzielę po sumie gorzkie żale. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do Komunii i kandydaci do bierzmowania byli po 4 razy. Zachęcam do składania w zakrystii ofiar na dekorację Bożego Grobu oraz kwiaty. Rekolekcje planowane są od ostatniej niedzieli marca, a poprowadzi je mój kolega z KULu podwójny doktor, bo z teologii i pedagogiki: ks. dr Grzegorz Kaczorowski z Płocka.

 5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla rodziców z p. Martą Filistyńską w sprawie dekoracji kościoła na tę uroczystość. Dziękuje Pani Marcie za zaangażowanie w życie naszej parafii, za obecną dekorację wielkopostną.

 6. Dziś jak każdego roku w II niedzielę Wielkiego Postu tzw. Ad gentes wspieramy misje modlitwą i ofiarami, które składamy po mszach do puszek. Za tydzień biskup prosi, abyśmy ponownie ofiarami do puszek wsparli uchodźców. A w 4 niedzielę postu, która jest niedzielą gaudete - radości zrobimy sobie niedzielę słodką w naszej wspólnocie.

 7. Ponownie zachęcam do oddania 1% na inwestycje prowadzone w naszej parafii.

 8. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy mały remont pokoju gościnnego w domu parafialnym, który wyniósł 2200 zł. Dziękuje panom z rady parafialnej za pomoc i wykonane prace: p. Stanisławowi Proć i Janowi Jadach, a także Krzysztofowi Igrasowi.

 1. W imieniu nas wszystkich składam wyrazy wdzięczności dla osób, które wczoraj zadbały o czystość naszej świątyni i złożyły ofiarę na cele kościoła: Anna Rosińska, Renata Chrząścik, Daniel Prażmowski, Jadwiga Prażmowska. Na ten tydzień to zadanie spocznie na następujących osobach: Wioletta Trzeciak, Elżbieta Popiołek, Renata Igras, Małgorzata Górska. Proszę jednocześnie pamiętać przy sprzątaniu, aby umyć podłogi w kościele, tylko przy dużych mrozach nie myjemy podłóg, takich powyżej -10 stopni.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w czwartek św. Patryka, w piątek św. Cyryla Jerozolimskiego, w sobotę św. Józefa Oblubieńca NMP – jest to uroczystość. Wszystkim Józkom, Patrykom i innym solenizantom i jubilatom niech Pan Bóg błogosławi.

 3. Są do nabycia świece świąteczne w cenie 15 zł.

 4. Przeżywamy czas Przygotowania Paschalnego czyli Wielki Post, przypominam zatem o wyrzeczeniach, postanowieniach, zakazie uczestnictwa w imprezach tanecznych, tj. to mówi choćby przykazanie kościelne. Mamy przygotować swoje wnętrze się do świąt Paschy poprzez wzmożony post, modlitwę i jałmużnę. Dlatego zapraszam w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17.15, a w niedzielę po sumie gorzkie żale. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do Komunii i kandydaci do bierzmowania byli po 4 razy. Zachęcam do składania w zakrystii ofiar na dekorację Bożego Grobu oraz kwiaty. Rekolekcje planowane są od ostatniej niedzieli marca, a poprowadzi je mój kolega z KULu podwójny doktor, bo z teologii i pedagogiki: ks. dr Grzegorz Kaczorowski z Płocka.

 5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla rodziców z p. Martą Filistyńską w sprawie dekoracji kościoła na tę uroczystość. Dziękuje Pani Marcie za zaangażowanie w życie naszej parafii, za obecną dekorację wielkopostną.

 6. Dziś jak każdego roku w II niedzielę Wielkiego Postu tzw. Ad gentes wspieramy misje modlitwą i ofiarami, które składamy po mszach do puszek. Za tydzień biskup prosi, abyśmy ponownie ofiarami do puszek wsparli uchodźców. A w 4 niedzielę postu, która jest niedzielą gaudete - radości zrobimy sobie niedzielę słodką w naszej wspólnocie.

 7. Ponownie zachęcam do oddania 1% na inwestycje prowadzone w naszej parafii.

 8. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy mały remont pokoju gościnnego w domu parafialnym, który wyniósł 2200 zł. Dziękuje panom z rady parafialnej za pomoc i wykonane prace: p. Stanisławowi Proć i Janowi Jadach, a także Krzysztofowi Igrasowi.