b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro św. Antoniego, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek św. Sebastiana, w piątek św. Agnieszki. Składam najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom oraz babciom i dziadkom, których szczególnie w tym tygodniu włączamy w naszą modlitwę.
 2. Zapraszamy na modlitwę Godzinkami ku czci NMP w każdą niedzielę na 20 min. przed poranną Mszą św.       
 3. W ramach wizyty duszpasterskiej, zapraszam serdecznie rodziny na Msze św., które są sprawowane jeszcze w tym tygodniu, w ich intencji z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku i wspólne kolędowanie w naszej świątyni. Proszę sobie przygotować buteleczki z wodą, które w zeszłym roku rozdawałem; ponadto każda rodzina otrzymuje ode mnie jako prezent książeczkę oraz specjalnie przygotowany dla naszej parafii folder z życzeniami oraz jak przeprowadzić obrzęd kolędy w swoim domu, m.in. czytanie Pisma św., modlitwa, pokropienie, właściwe oznaczenie drzwi swoich domostw. Dzieci i młodzież bierzmowana przynoszą na te Msze św. swoje indeksy i zostawiają w zakrystii. Można tego dnia złożyć ofiarę ministrantom do puszek.
 4. Rodziny, które mają życzenie, aby mnie zaprosić z tradycyjną kolędą, proszę
  o zgłaszanie w zakrystii, uczynię to w najbliższą sobotę.
 5. Powrócił krzyż ołtarzowy, którego renowację ufundowali rodzice młodzieży, który w październiku otrzymała sakrament bierzmowania.
 6. Ponownie zachęcam do oddania 1% na inwestycje prowadzone w naszej parafii.
 7. W związku z tym, że są pewne obiekcje, niektóre osoby nie życzą sobie, aby umieszczać na stronie internetowej kto ma sprzątać kościół, będę informował tylko w kościele w czasie ogłoszeń o tym obowiązku, bo nie mam wiedzy, kto sobie życzy, a kto nie
 8. W pierwszym tygodniu po feriach dzieci z kl. III będą zdawały drugą część egzaminu.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Krzysztof KASZTELAN, s. Barbary i Szczepana zam. Wykroty oraz Monika SYNOŻYC, c. Agaty i Mariusza zam. Zebrzydowa.