Uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła

b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodząc odpust dziękujemy w naszej wspólnocie za wstawiennictwo w niebie u Boga Ojca św. Michała Archanioła. Niech oręduje za naszymi rodzinami, dziećmi i młodzieżą, niech wyprasza błogosławieństwo dla wszystkich dzieł podejmowanych w naszej rodzinie parafialnej. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w uroczystość: ks. dr. J. Dąbrowskiemu; niezawodnym księżom Krzysztofom ze Starego Węglińca i Czerwonej Wody za pomoc we wczorajszej spowiedzi; księżom z dekanatu koncelebrującym Mszę św. oraz zespołowi Janicki za przybycie i piękną oprawę dzisiejszej Liturgii.

 2. Dziękujemy osobom za przygotowanie świątyni na ten dzień: Państwu Skiba Annie i Tomaszowi za zadbanie o teren wokół kościoła, a także Neścior Barbarze, Bożyńskiej Helenie, Plizga Szczepanowi, Stojanowskiej Adrianie, Kacie Elżbiecie, Mistal Jolancie, Becli Zofii, Tomczyk Waldemarowi, Zawrotniak Renacie oraz p. Matuszak. Na najbliższy proszę w imieniu nas wszystkich, by ten trud podjęli: Anna Turko, Elżbieta Kłosowska, Wanda Słabicka, Monika Szewczyk-Nizioł, Genowefa Pomykała.

 3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

 4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Najświętszej i zapraszam na różaniec o godz. 17.15 już od piątku. Dzieci,
  a szczególnie z kl. 1, 2, 3 i 4 tradycyjnie będą otrzymywały obrazki za uczestnictwo. W przyszłą niedzielę poświęcenie i rozdanie różańców na sumie dla dzieci z kl. 3.

 5. W piątek okazja do spowiedzi od 16.45, a w Godzieszowie na pół godz. przed Mszą św. W sobotę odwiedziny chorych, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu.

 6. W środę spotkanie dla Komitetu Organizującego Festyn.

 7. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

 8. W sobotę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych

 9.  

  Chcę wyrazić jeszcze słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy zaangażowali się, poświęcili swój czas, trud w zorganizowanie Festynu Parafialnego, myślę, że udanego, bo dopisała frekwencja i aura, byśmy mogli się spotkać, pobawić wspólnie także z dużą liczbą gości spoza parafii. A zatem członkom AK na czele z Iwona Tur, Kołu Gospodyń Wiejskich z Marią Piątka na czele, Dorosłej Scholi na czele z Markiem Warkiem, a także: Dorocie Kret, Beacie Filistyńskiej, Arlecie i Rafałowi Wolskiej, Barbarze Prusinowskiej, Katarzynie Karyszyn; Jarosławowi Dziekońskiemu za użyczenie samochodu na scenę oraz Grzegorzowi Grześków; Mirosławowi Mielnikowi za zorganizowanie ławek; Barbarze Micinowskiej za zabawę z dziećmi, Anecie Rusinek, Zofii Ratka, sołectwu z Czernej, naczelnikowi Ruchu Drogowemu z Bolesławca, Gminnemu Centrum Kultury w Nowogrodźcu, Grupie motorzystów, Państwu Piwowarskim z Godzieszowa, Paniom, które zadbały o wystrój namiotów
  i sceny; wszystkim, którzy przynosili fanty, nagrody; za ufundowanie nagrody głównej - roweru przez Auto handel Tomasz Piątka oraz sklep Lewiatan Katarzyna Piątka; za upieczenie ciast; Antoniemu Piątka i Konradowi Kaczmarskiemu za sprzedawanie bigosu, Szkolnemu Kołu Wolontariatu – Caritas; osobom z Zagajnika: Lewens Patrycji, Marii Rojek, Sawickiej Annie, Milenie i Katarzynie Karyszyn, Ewie Ciaciek, Lucynie Puszce, Annie Nitarskiej, wszystkim występującym na scenie; a także strażakom: Erwinowi Ancygierowi, Krystianowi Sudół, Piotrowi Romanowi, Tomaszowi Skibie i Mirosławowi Mielnikowi oraz grupie sportowców: Piotrowi
  i Mateuszowi Ojewskim, Markowi Mazurkiewiczowi, Piotrowi Kojdrowi. Wszystkim, których może nie wymieniłem, wielkie Bóg zapłać, bo nie sposób dostrzec każdego niech Pan Bóg za dobro wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

 10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Żaklina GRZEŚKÓW
  z Wykrot oraz Jarosław HAJDA ze Starego Węglińca

 11. Życzę wszystkim parafianom i gościom zebranym na wspólnej modlitwie
  w Dniu Pana parafianom Bożego błogosławieństwa w nowo rozpoczętym dziś tygodniu.