b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Na początku kierujemy słowa podziękowania dla osób i rodzin, które wczoraj zadbały o czystość i wystrój naszego Kościoła: Szczucka Elwira, Ojewska Marianna, Wilczyński Antoni, Ojewski Mateusz, Gliszczyńska Halina i Maja, Krynicka Bogumiła, Nowak Jolanta, Szymon i Aleksander oraz za ofiarę na kościół złożoną przy tej okazji. Podziękowania dla Pań: K. Proć, M. Filistyńskiej oraz J. Warek za przygotowanie dekoracji dożynkowej. Na ten tydzień prosimy, aby to zadanie podjęli: Neścior Barbara, Plizga Szczepan, Stojanowski Eugeniusz, Kata Elżbieta, Becla Zofia, Tomczyka Beata, Zawrotniak Renata oraz Matuszewscy.

   

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: we wtorek św. Mateusza Ap. i Ew. – święto; w czwartek św. Pio z Pietrelciny.

 3. Zeszłej niedzieli na Ziemię Święto zebraliśmy do puszek: w Wykrotach 200 zł, a w Godzieszowie 120 zł.

 4. Zapraszamy do naszego wspólnego świętowania od godz. 15.00 poprzez udział w festynie parafialnym. Od rana sprzedawane są cegiełki na kościół w postaci fantów, gdzie główną nagrodą jest rower, ale także sporo innych wartościowych rzeczy, np. sprzęt AGD. Ponadto w programie występy zespołów: ludowego z Zagajnika, naszych scholii: dziecięco-młodzieżowej, scholii dorosłej, dzieci ze szkoły; gry i zabawy dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez wodzireja z Lubawki – radnego i mojego kolegę Rafała Czurę; bogato zaopatrzony bufet w gorące posiłki, ciasta, napoje, tradycyjny wiejski stół; malowanie twarzy, ogródek zabaw dla dzieci, dmuchańce, kucyki, motory – także planowany policyjny; średniowieczni rycerze. Planowana też licytacja także z wartościowymi rzeczami, odwiedził mnie w tym tygodniu mój uczeń – zawodowy piłkarz I-ligowy, który przywiózł nam m.in. koszulki z podpisami zawodników KS Miedź Legnica oraz Lubin, dwie piłki, korki, szaliki. Zakończenie loterii ok. godz. 19.00.

 5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przygotowują się, aby przyjąć ten sakrament, a w sobotę spotkanie dla ich rodziców też po Mszy św.

 6. Za tydzień uroczystość odpustowa ku czci św. Michała. Zapraszam na Msze św. o godz. 13.30, której będzie przewodniczył ks. dr J. Dąbrowski z Katowic. Liturgię ubogaci śpiew grupy góralskiej Janicki z Czarnego Boru. W sobotę okazja do spowiedzi od ok. godz. 10.00.

 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Stanisława Grudzień, pamiętajmy o niej w modlitwie.

 8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Anna Wiraszka, c. Marka i Danuty z Chocianowa oraz Tomasz Skiba, s. Stanisława i Teresy z Wykrot; Żaklina GRZEŚKÓW z Wykrot oraz Jarosław HAJDA

 9. Życzę wszystkim parafianom i gościom zebranym na wspólnej modlitwie w Dniu Pana parafianom Bożego błogosławieństwa w nowo rozpoczętym dziś tygodniu.