1. W pierwszych słowach wyrażam w imieniu nas wszystkich słowa podziękowania dla wczorajszych nowożeńców za posprzątanie naszej świątyni. W najbliższym tygodniu o porządek i wystrój świątyni zadbają kolejni przyszli nowożeńcy.

2. To jeszcze wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej aury. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro św. Róży z Limy, we wtorek św. Bartłomieja, w środę św. Ludwika, w czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna. Jednocześnie składam z głębi serca płynące życzenia urodzinowe i imieninowe dla wszystkich solenizantów.

4. Mamy już za ołtarzem złożone 4 okna do wymiany, można sobie podejść i je zobaczyć, które musieliśmy sfinansować w 100% z naszych środków. Nie mieliśmy dotacji na nie. No i dotarła już do nas dachówka, prace zostaną wykonane w części, tzw. pierwszy etap, tylko za ile zdobyliśmy dotacji, no
    i część z naszych środków, bo trzeba mieć wkład własny, żebyśmy na następny rok mogli, jeśli wystaramy się i otrzymamy dotację mogli skończyć dzieło.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla członków Akcji Katolickiej i osób, które chciałyby się zaangażować w zorganizowanie festynu parafialnego. Tydzień temu pięknie sami ludzie przygotowali w Czerwonej Wodzie festyn z racji odpustu.

6. Zapowiedzi przedślubne: Damian LUDZIAK, s. Krzysztofa i Ewy, zam. Wykroty oraz Anna Katarzyna ZIĘBIK, c. Piotra i Barbary, zam. Czerna (3); Patryk LEWANS, zam. Jawor oraz Patrycja SAWICKA, zam. Zagajnik (2).

7. Życzę wszystkim zebranym na wspólnej modlitwie w Dniu Pana parafianom
    i gościom błogosławionego tygodnia pracy czy też wakacyjnego wypoczynku.