b_200_140_16777215_00_images_stories_ikony_info.png

 1. Kieruję w imieniu nas wszystkich słowa wdzięczności dla osób, które wczoraj zadbały o czystość kościoła: Batog Magdalena, Prusinowska ? Wójtowicz Barbara, Ancygier Leszek, Dziurman Krzysztof, Skiba Anna, Klisiewicz Agnieszka, Kret Dorota i Zawrotniak Beata

  oraz za złożenie ofiary na cele kościoła wraz z: Teresą Skiba, Angeliką Skiba, Ireneuszem Wrzeszcz, Anielą Ancygier, Teresą Frączek, Heleną Kopaczyńską, Lucyną Batog. Na ten tydzień proszę w imieniu nas wszystkich, aby o porządek i czystość naszej świątyni zadbali: Ireneusz Wrzeszcz, Brygida Grabaryczyk, Maria Drozd, Zbigniew Bury, Mirosław Kosowski. Składam podziękowanie Paniom z AK oraz Scholi Dorosłej za posprzątanie placu wokół Kościoła.

 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: jutro św. Joachima i Anny, w środę św. Szarbera,
  w czwartek św. Marty, w piątek św. Piotra Chryzologa oraz w sobotę św. Ignacego z Loyoli. Wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny składam najserdeczniejsze życzenia, bo ten tydzień jest bogaty we wspomnienia świętych patronów.

 3. Dziękuję licznie przybyłym osobom na czuwanie modlitewne do Węglińca w ubiegły piątek
  w związku z peregrynującym obrazem św. Józefa.

 4. Dziś zgodnie z zapowiedzią i skierowaną do nas prośbą dzień solidarności i modlitwy za poszkodowanych w czasie tegorocznych powodzi. Z tej też racji po Mszach św. zbiórka na ten cel.

 5. Zapowiedzi przedślubne: Bogdan Marcin Ciaciek zam. Wykroty oraz Natalia Zioła zam. Bolesławiec (1).

 6. Składam serdeczne podziękowania księżom przybyłym na odpust i tym, którzy pomogli we wczorajszym naszym duchowym przygotowaniu do dzisiejszej uroczystości: ks. Pawłowi, ks. Krzysztofom, których też włączamy w naszą modlitwę z racji patronalnego święta. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w dzisiejsze święto począwszy od tego stołu aż do stołu przygotowanego na plebani, a zatem ministrantom, scholii, p. kościelnym, paniom, które przygotowały obiad i tym, którzy przynieśli dary na stół odpustowy. W dniu dzisiejszym chciałbym dodatkowo wyrazić wdzięczność tym osobom, które wyjątkowo dbają o rozwój duchowy i gospodarczy naszej parafii, dzięki którym w dużej mierze przez zaangażowanie i poświęcony czas nasza parafia się rozwija i zmienia.