1. Dziękujemy następującym osobom za przygotowanie świątyni na nowy tydzień: Krystyna i Stanisław Proć, Wioletta i Stanisław Kojder, Zofia Miler, Karina i Anna Soroka, Michał Kościelny. Dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Na ten tydzień prosimy, aby to zadanie podjęli: Jacek Wojciechowski, Monika Fraś ? Bielecki, Helena Zięcik, Halina Suszek, Barbara Adaszkiewicz.

  2. Dziś I niedziela miesiąca i po sumie procesja z racji oktawy Bożego Ciała oraz zmiana tajemnic różańca św. oraz Msza św. wieczorna formacyjna dla dzieci o godz. 17.00. Do czwartku z racji oktawy procesja po wieczornej Mszy św. ? zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki. Po wieczornej Mszy św. z racji czerwca litania do Serca Pana Jezusa.

  3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: we wtorek św. Jadwigi Królowej, w środę św. Efrema, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMO.

  4. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? w tym tygodniu na spotkaniu z przygotowujących się do tego sakramentu było 18 os. z 44 czyli 26 osób było nieobecnych. A później pretensje do księdza, że wymyśla. Ostatnie spotkanie było przeszło dwa miesiące temu w czasie rekolekcji.

  5. Wczoraj w katedrze legnickiej miał miejsce moment historyczny, bo biskup udzielił święceń diakonatu dwóm żonatym panom, którzy będą mogli czytać Ewangelię, głosić kazania, udzielać sakramentu chrztu św., prowadzić nabożeństwa, rozdzielać Komunię św. oraz prowadzić pogrzeby.

  6. Dziękuję naszym kolejarzom, którzy ufundowali w większej części nowy Mszał rzymski, a który używamy od kilkunastu dni.

  7. Podziękowania dla osób, które złożyły ofiarę na uporządkowanie skweru przy figurce Pana Jezusa przy plebanii po podłączeniu do kanalizacji oraz osobom, które porządkują dziedziniec przed plebanią, kładą kostkę, na którą też w dużej części znaleźliśmy środki i sponsora.

  8. Zapowiedzi przedślubne: 1. Adrian Turkiewicz, zam. Nowogrodziec oraz Karolina Janiec, zam. Wykroty; 2. Łukasz Grześków zam. Wykroty oraz Agata Gąska zam. Lubań; 3. Krzysztof Cwynar zam. Siekierczyn oraz Katarzyna Kucypera, zam. Wykroty; 4. Kowalów Bartosz Tomasz, zam. Gierałtów oraz Guz Aleksandra Katarzyna, zam. Wykroty (2); 5. Paweł Dul, zam. Bolesławiec oraz Justyna Joanna Zawrotniak, zam. Wykroty (1).