Niedziela Palmowa jest to święto, które zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Przynosimy do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia, które będą poświęcone na każdej Mszy św.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień historii zbawienia. Jezus mimo licznie zgromadzonych Żydów, wiwatujących na Jego cześć na ulicach Jerozolimy, nie unosi się w zachwycie. Jest świadom, że za kilka dni te tłumy radykalnie zmienią zdanie i dzisiejsza korona, którą chcą Mu nałożyć, zmieni się w cierń kaleczący Jego skronie. Przeżyjmy ten tydzień w wewnętrznym skupieniu
  i religijnej refleksji, zwłaszcza: TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK ? teksty liturgii przenoszą nas do Wieczernika, gdzie Chrystus Pan podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi Swojej ? Mszę św. i sakrament kapłaństwa. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00, a w Godzieszowie o godz. 17.00, podobnie będzie z liturgią w Wielki Piątek. Wielki Czwartek to dzień kapłański, pamiętajmy szczególnie w modlitwach o kapłanach, którzy pracowali w tej parafii. Tradycyjnie przed południem kapłani w katedrze legnickiej będą uczestniczyć we Mszy św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Po wieczornej Eucharystii tego dnia przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji do godz. 23.00, a w Godzieszowie do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK ? dzień upamiętniający Mękę i Śmierć Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale w sposób szczególny oddaje cześć Krzyżowi.
W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia od godz. 9.00. Zapraszamy do osobistej, jaki wspólnotowej adoracji. W Wielki Piątek po nabożeństwie przeniesienie Chrystusa Eucharystycznego do Bożego Grobu i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.

WIELKA SOBOTA ? jest dniem ciszy żałobnej. Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Wieczorna Wigilia Paschalna nawiązuje do Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie również od godz. 9.00.

Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00,
w Godzieszowie zaś o godz. 17.00. Całe życie liturgiczne Kościoła koncentruje się na wydarzeniu Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia tej nocy jest bardzo bogata i pełna symboli, począwszy od poświęcenia ognia, zapalenia, paschału, śpiewu pieśni pochwalnej świecy paschalnej, odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i uroczystej Mszy św. głoszącej Zmartwychwstanie Chrystusa. Proszę przynieść ze sobą świece ? gromnice lub paschaliki. Jeśli by ktoś nie miał świec, to będą z tyłu kościoła tego dnia do nabycia takie cieniutkie. Tradycyjnie proszę strażaków o przygotowanie ogniska. Nabożeństwo zakończy się procesją rezurekcyjną.

 1. Obrzęd poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie przebiegał
  w sposób następujący: przy kościele ? na wolnym powietrzu, przy zachowaniu odległości ustawiając się wokół świątyni o godz. 10.00 i 12.15,
  a w Godzieszowie przy kościele o godz. 11.30 oraz przy krzyżu obok bloków
  o godz. 11.15. A także w tradycyjnych miejscach, jednakże proponuję, aby poustawiać same koszyki, a sami zachować odległość, dystans. Plan: ul. Mickiewicza godz. 10.15; przy figurce Matki Bożej koło SP godz. 10.30; Zagajnik godz. 10.45; krzyż przy drodze A4 godz. 11.00; Godzieszów krzyż przy blokach godz. 11.15; przy kościele godz. 11.30; Jeleniów godz. 11.45 oraz krzyż przy ul. Kolejowej godz. 12.00, przy kościele godz. 12.15.

 2. Dziękujemy osobom za posprzątanie kościoła. W Wielki Czwartek prosimy, aby to zadanie podjęli:

 3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane
  o godz. 6.00, 9.00, 10.00 i 12.00.

 4. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 10.00, w Godzieszowie o godz. 9.00.

 5. W tym tygodniu Adopcję Duchową Dziecka Poczętego podjęło 17 os. z naszej parafii z czego się bardzo cieszę, gratuluję i życzę wytrwałości.

 6. Ze sprzedaży palm uzbieraliśmy na cele kościoła 1620 zł. Osobom, które je wykonały niech dobry Pan sam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

 7. Mamy do nabycia jeszcze świece świąteczne i caritas w cenie 6, 8 i 12 zł.

 8. W środę na zaproszenie możliwość odwiedzin osób chorych, proszę o zgłaszanie.

 9. W środę na godz. 10.00 zapraszam osoby chętne do dekoracji Bożego Grobu.

 10. Przypominam o obostrzeniach obowiązujących czyli maseczka, dezynfekcja, dystans, w kościele odległość 1,5 m od siebie. Dla ułatwienia macie porozkładane obrazki z sugerowanymi miejscami; 1 os. na 20 m2 czyli u nas tj. ok. 50 os. Można przy ładnej pogodzie uczestniczyć we Mszy św. przed kościołem, w najbliższym czasie postawiamy ławki.

 11. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Mielnik, zam. Wykroty przy ul. Mickiewicza oraz Anita Wójtowicz, zam. Wykroty przy ul. Wąskiej.