1. W słowach wstępu w naszym imieniu pragnę wyrazić podziękowanie osobom, które zadbały o czystość naszej świątyni i wokół kościoła, a byli to: Górska Antonina, Smolińska Jadwiga, Smolińska Katarzyna, Wojciechowska Ryszarda.

    Ponadto dziękuję za złożoną przy tej okazji ofiarę na kościół.

  2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w środę św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła. W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane każdego dnia o godz. 18.00. Od nowego roku nie będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. w poniedziałki. Tego dnia planuje dzień wolny, jak większość Ks. proboszczów ma i będę sprawował Msze św. na wyjeździe, tym bardziej, że nie ma problemu z intencjami, często są wolne.

  3. W przyszłą niedzielę zgodnie z prośbą biskupa legnickiego dzień solidarności i modlitwy z Chorwacją. Będzie też zbiórka do puszek na pomoc w związku z trzęsieniem ziemi, które miało tam miejsce.

  4. Kwestia wizyty duszpasterskiej w tym roku. Tak jak zapowiadałem ze względu na przeżywaną pandemię, będzie przebiegała wyjątkowo inaczej. Po konsultacjach z księżmi, zapraszamy Was do przyjścia według harmonogramu na Msze św., które będą sprawowane z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla rodzin, które miały być odwiedzone danego dnia z błogosławieństwem noworocznym połączone wraz z wspólnym kolędowaniem. Na tę Mszę św. zakupiłem buteleczki na wodę święconą, które ostatnio były do zabrania z kosza w tylnej części kościoła. Proszę napełnić je wodą w swoim domu i w dniu Mszy św. za rodziny z danej ulicy przynieść do kościoła. Wtedy pobłogosławię wodę oraz rozdam specjalnie przygotowane foldery z modlitwą błogosławieństwa domów i rodzin, które będę prosił, aby głowa rodziny lub senior odmówił np. w niedzielę. Dzieci proszę pozabierać jeszcze plansze z różańców i rorat, które będę sprawdzał wraz z niedzielnymi książeczkami w czasie tych Mszy św. rodzinnych. Ze względu na ferie i wyjazdy też dzieci do rodzin, rozpoczniemy te Msze św. od przyszłego poniedziałku. Będą sprawowane każdego dnia o godz. 18.00. Czyli będą dwie Msze św. każdego dnia: o godz. 17.00 ? tradycyjna, parafialna oraz o godz. 18.00 w int. rodzin, które proszą o Błogosławieństwo Pana na Nowy Rok.

  5. Zmarła Pani Halina Wojciechowska, polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.