1. W słowach wprowadzenia w imieniu nas wszystkich, pragnę wyrazić podziękowanie osobom, które wczoraj zadbały o porządek i czystość naszej świątyni,  a byli to: Julita, Urszula, Elżbieta Ryś, Małgorzata i Alicja Dowiat. Ponadto dziękuję za złożoną przy tej okazji ofiarę na kościół.

    Na najbliższy tydzień proszę w imieniu naszej wspólnoty, aby to zadanie podjęli: Słabolepsza Karolina, Matyjewicz Mariusz, Przyłucka Ewa, Dziekońska Anna, Grześków Grzegorz. Proszę pamiętać o dezynfekcji ławek, klamek, balasek.

  2. W naszym kościele na nabożeństwie może przebywać 60 os. Proszę o zachowywanie o dezynfekcję dłoni, noszenie maseczek, zachowywanie odległości. Są jeszcze wprowadzone w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i o godz. 17.00.

  3. Dziś niedziela słodkości. Dziękuję tym rodzinom, które wykazały się zdolnościami cukierniczymi, a zamieszkują przy ul. Głównej 1-40, a także w okolicach przejazdu kolejowego, tzw. asfaltu. Dzięki tym rodzinom trochę radości po niedzielnym obiedzie wpłynie przy kawie do naszych serc. Oczywiście ks. Proboszcz też włączył się w akcję: moje ciasta są z dwóch skrajności, bo jedno białe, a drugie prawie, że czarne. Życzymy smacznego. Między innymi tak przejawia się troska o swój kościół oraz wypełnianie V przykazania kościelnego: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Ja kilka razy już podkreślałem, że to jest wasz kościół, a nie mój. Ilu księży już było i co zrobili to zostało, nie zabrali tego. Ma wam służyć, waszym dzieciom: tu odbywają się wasze uroczystości chrzcin, małżeństwa, I Komunii, pogrzebu i tu do was przyjeżdżają goście. Jak ktoś odmawia tego minimum łączności ze swoją parafią i Kościół go nie interesuje, bo nie chodzi, nie brudzi, to i nie sprząta, to się rozumie takie coś, że nie chce i nie będę chciał nic od księdza ani Kościoła. Ja odnotowuje w kartotece rodziny i nawet, jeśli mnie nie będzie, to następca będzie świadomy z jaką rodziną ma do czynienia.

  4. Zapraszam na Mszę św. roratnią każdego dnia o godz. 17.00, włącznie z poniedziałkiem. W Godzieszowie w sobotę o godz. 16.00. Dzieci komunijne proszę, aby były co najmniej 9 razy, a z kl. 1, 2 i rocznicowe co najmniej 6 razy. Dzieciom przypominam o dobrych uczynkach.

  5. Od tego tygodnia na około pół godziny przed wieczorną Mszą św. będę starał się być za ołtarzem dostępny do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej.

  6. Zeszłej niedzieli na Kościół na wschodzie do puszki zebraliśmy: w Godzieszowie 195 zł., w Wykrotach 262 zł.