1. W słowach wstępnych w imieniu naszej wspólnoty parafialnej, pragnę wyrazić podziękowanie osobom, które wczoraj zadbały o porządek i czystość naszej świątyni, a byli to: Irena Smolińska, Anna Ziębik, Sebastian i Ewa Ludziak oraz Ewa i Radosław Kikisz. Ponadto dziękuję za złożoną przy tej okazji ofiarę na kościół. Na najbliższy tydzień proszę w imieniu naszej wspólnoty, aby to zadanie podjęli: Julita Ryś, Elżbieta Ryś, Małgorzata Dowiat. Proszę pamiętać o dezynfekcji ławek, klamek, balasek.

  2. W tym tygodniu będziemy wspominać następujących świętych: dziś I niedziela miesiąca ? Msza formacyjna dla dzieci o godz. 17.00 oraz po sumie zmiana tajemnic różańca; jutro św. Ambrożego ? biskupa i doktora Kościoła, we wtorek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, klerycy tego dnia otrzymują strój duchowny, a dzieci z kl. III w naszej parafii książeczki do nabożeństwa; w piątek św. Damazego I ? papieża.

  3. W naszym kościele na nabożeństwie może przebywać 60 os. Proszę o zachowywanie o dezynfekcję dłoni, noszenie maseczek, zachowywanie odległości. Przynajmniej do Świąt są wprowadzone w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i o godz. 17.00.

  4. Za tydzień niedziela słodkości. Zapraszam do wykazania się zdolnościami cukierniczymi parafian zamieszkujących przy ul. Głównej 1-40, a także w okolicach przejazdu kolejowego z tzw. asfaltu. Chyba też czas i na księdza proboszcza, żeby włączył się w akcję.

  5. Zapraszam na Mszę św. roratnią każdego dnia o godz. 17.00, poza poniedziałkiem, wtedy mamy o godz. 7.00. Dzieci komunijne proszę, aby były co najmniej 9 razy, a z kl. 1, 2 i rocznicowe co najmniej 6 razy.

  6. Przypominam, że kancelaria jest czynna we wtorek i piątek, ale proszę przed wizytą  o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Proszę pamiętać, aby załatwianie spraw dotyczących pogrzebu rozpoczynać od kontaktu z księdzem. Bo zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś już przychodzi, ma dzień, godzinę, a np. ksiądz w tym czasie nie ma możliwości, bo szkoła, bo wizyta w takim czy takim urzędzie? i wtedy pozostaje szukać sobie księdza. Przypominam też, że nasz cmentarz, po konsultacjach z Radą Parafialną, też dla porządku i podpisaniu umowy administruje firma Arsena. Był już przypadek, że pogrzeb obsługiwała inna firma, wykopała miejsce w niewłaściwym miejscu i po uroczystościach trzeba było odkopywać. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Karolinę Janiec, Czesława Boreckiego oraz Franciszka Okońskiego.