1. Najpierw pragnę wyrazić wdzięczność osobom, w imieniu nas wszystkich, które wczoraj tak solidnie zadbały o porządek i czystość naszej świątyni, a byli to: Marzena Turczyn, Edyta Kowalewska, Renata Kopeć, Wioletta Koszelnik. Na najbliższy tydzień proszę w imieniu naszej wspólnoty, aby to zadanie podjęły: Marzena Kwiecień, Dorota Siembida, Magdalena Bondos, Mariola Koszelnik. Proszę pamiętać o dezynfekcje ławek, klamek, balasek.

 2. Także słowa podziękowania kieruję w stronę Państwa Filistyńskich: Marty
  i Remigiusza za dekorację wprowadzająca nas w klimat dni listopadowych, a zatem modlitwy za zmarłych. Najpiękniejsze i najważniejsze, co można im ofiarować to oprócz tego pięknego żywego i prawdziwego kwiatu, modlitwę płynącą z naszych serc. Modlitwę, którą mogą potrzebować i za nią być wdzięczną, jeśli przybywają w czyśćcu ? stanie pokuty. Dlatego zachęcam do naszej pięknej tradycyjnej modlitwy wypominek, uczmy tego młode pokolenie, bo za naszych dziadków i rodziców ma się jeszcze kto modlić, a czy wychowamy sobie takie osoby, które za nas się pomodlą? Odpust czyli darowanie kar czyśćcowych, decyzją papieża Franciszka można uzyskać przez cały listopad, każdego dnia pod warunkami: przyjąć Komunię Św., nawiedzić cmentarz, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz za zmarłych.

 3. Plan modlitwy wypominkowej na ten tydzień o godz. 16.15:

Wtorek: ul. Pocztowa, Parkowa, Stawowa;

Środa: ul. Kolejowa, Kwiatowa, Polna

Czwartek: Zagajnik, ul. Kopernika, Wąska, Krótka;

Pątek: ul. Mickiewicza, Sikorskiego;

Sobota: ul. Główna.

Można jeszcze dziś i jutro składać karty wypominkowe do skrzyni.

 1. W tym tygodniu będziemy wspominać następujących świętych: jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i w środę św. Karola Boromeusza. W tym tygodniu
  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 15.45.
  W sobotę odwiedzę chorych na życzenie.

 2. Zachęcam także w dniach 1-8 listopada do modlitwy w związku z przeżywaną sytuacją w naszej ojczyźnie poprzez akcję różaniec do granic. W Godzieszowie zawiązała się grupa, która każdego dnia będzie modlić się na różańcu w tej intencji.

 3. Przechodzimy na czas zimowy i zmieniamy godziny sprawowania Mszy św. wieczornych w tygodniu z godz. 18.00 na godz. 17.00.

 4. Dziękuję firmie pogrzebowej Arsena za troskę o nasz cmentarz, a także za zasponsorowanie drzwi, które zostały wymienione w kaplicy cmentarnej. Koszt inwestycji 4140 zł. Dziś przedstawiciele Rady Parafialnej do puszek zbierają po Mszach św. ofiary na cmentarz i seminarium.

 5. Z akcji kremówka na inwestycje w parafii pozostało w kasie 326, 60 gr.
  W Godzieszowie 87 zł.

 6. W piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 7. Są jeszcze wolne intencje na miesiąc listopad i grudzień. Nowy kalendarz będzie od przyszłej niedzieli.

 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Anielę Wróbel oraz zmarł ks. proboszcz z Porajowa: ks. Zbigniew Korab.

 9. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, tygodnia, zdrowia i uważajcie na siebie.