1. Dzisiejszej niedzieli w Dniu Papieskim przeżywamy Uroczystość Rocznicy I Komunii Św., czyli święto nas wszystkich, bo każdy powinien wspomnieć ten dzień, oczywiście, jeśli dla niego był tak istotny w życiu. Dziękuję rodzicom dzieci za przygotowanie świątyni. Państwu Filistyńskim Marcie i Remigiuszowi za dekorację maryjną i papieską.

  2. W tym tygodniu będziemy wspominać następujących świętych i błogosławionych: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresy, w piątek św. Jadwigi Śl., w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

  3. Dziś po sumie zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.

  4. We wtorek zapraszam na spotkanie na godz. 18.30 kandydatów do bierzmowania przewidzianego na dzień 18 października br. na godz. 18.00. Proszę o mobilizację i obecność. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź dla kandydatów i każdego, kto by chciał skorzystać.

  5. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.15. W niedzielę i w poniedziałek odmawiamy różaniec prywatnie w domu. Dzieci tradycyjnie otrzymują pamiątkowe obrazki. W ramach przygotowania do I Komunii Św. dzieci z klas I i II oraz rocznicowe proszę, aby były co najmniej 9 razy, dzieci z klasy III co najmniej 12 razy. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania 10 razy.

  6. Dziś w kościołach i miejscach publicznych zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. U nas z tej racji planowany był na piątek wieczór Wspomnienia św. Jana Pawła II przygotowywany przez Panią Agnieszkę Orawiec, lecz z racji epidemii spotkanie to odbędzie się w innym czasie.

  7. W przyszłą niedzielę planujemy w Godzieszowie uroczystość fundacji kościoła połączona z bierzmowaniem. Dlatego będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św. I tak, w Godzieszowie Msza św. o godz. 13.00. W Wykrotach zaś będzie Msza św. o godz. 8.00; 10.00 oraz 18.00 połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla naszej młodzieży. Jeśli ktoś będzie miał obawy, aby przyjść na godz. 18.00, bo będą też ludzie przyjezdni ? rodziny, świadkowie, to zapraszam na wcześniejsze Msze św.