msza on-line

0127351
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Poprz. tydzien
Ten miesiąc
Poprz. miesią
Razem
75
137
212
125205
3105
4129
127351

Your IP: 3.236.117.38
2021-06-14 17:49

1. Na początku pragnę skierować w imieniu naszej wspólnoty słowa wdzięczności tym osobom, które czują się odpowiedzialne za swój kościół i wczoraj zadbały o porządek:Na ten tydzień proszę w naszym imieniu, aby to zadanie podjęli: Angelika Rudko, Dariusz Popławski, Ewelina i Jakub Domscy, Katarzyna Kelner. Na ten tydzień proszę w naszym imieniu, by to zadanie powzięli: Chodor Zofia, Tereszczyn Barbara, Rudko Michał, Siekierka Józefa i Grudzień Grażyna.

2. W tym tygodniu z kalendarza liturgicznego będziemy wspominać: w poniedziałek św. Bedy Czcigodnego, we wtorek św. Filipa Nereusza, w środę św. Augustyna z Cantenbury oraz w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

3. Przed przybyciem do kancelarii parafialnej proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny

4. Przypominam i zachęcam do modlitwy różańcowej połączonej z nabożeństwem
majowym o godz. 17. 15.

5. Według aktualnego rozporządzenia na ten czas może przebywać w świątyniach w czasie sprawowanej liturgii może 1 os. na 10 m. W naszym kościele może zatem być ok. 90 os. wraz z piętrami. Proszę zajmować miejsca, tam gdzie są obrazki zachowując w ten sposób odpowiednią odległość, oczywiście rodziny mogą zajmować miejsca razem obok siebie. Przypominam także o obowiązku noszenia maski, które zdejmujemy przystępując do Komunii Św. Zapraszam także dzieci, aby przychodziły z opiekunami, bo przecież nie było w rozporządzeniu rządowym, że dzieci nie mogą przychodzić do kościoła. Były i są limity dotyczące ilości osób, a nie, że jest zakaz dla dzieci. Było  w zarządzeniu, że mają mieć opiekę, a teraz zgodę rodziców. Kto znowu dorobił  w Wykrotach taką interpretację, że mają zakaz? Zabieracie do innych miejsc, sklepów, zezwalacie na treningi to i do kościoła z pewności nie zaszkodzi.

6. Pragnę podziękować Panom: Stanisławowi Urbaniakowi, Stanisławowi Prociowi, Markowi Warkowi za wykonanie podświetlenia stacji Drogi Krzyżowej oraz tym, którzy w części zasponsorowali to dzieło: p. Markowi Warkowi oraz p. Janinie Kret.

7. Mamy już nowy mikrofon, który jest darem od tegorocznych dzieci, a które przystąpią w 3 niedziele września do pierwszej Komunii Świętej. Kolejne dwa zakupione
mikrofony są dla scholii. Koszt mikrofonów to 2100 zł. W związku z aprobatą biskupa​ legnickiego przesunięcia Komunii Św. oraz zgody na udzielanie jej indywidualnie, co się praktykuje w niektórych parafiach, jeśli któreś z dzieci chciałoby jeszcze przed wakacjami do niej przystąpić to będzie taka możliwość. Dzieci praktycznie są już przeze mnie przygotowane.

8. Zapowiedzi przedślubne: Foltyn Roksana i Grześków Damian; Pavelko Oleksander i Urbaniak Katarzyna.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa od Zmartwychwstałego, zdrowia i pokoju.

Dui semper fusce pretium elementum metus nulla nam felis.