1. W imieniu całej naszej wspólnoty składam wyrazy podziękowania osobom, które zadbały wczoraj o czystość naszej świątyni: Chamier ? Gliszczyńska Halina, Ojewska Marianna, Szczućcka Elwira i Nowak Jolanta. Na ten tydzień proszę, by to zadanie i trud podjęli:

  2. W tym tygodniu będziemy wspominać z kalendarza liturgicznego następujących świętych i błogosławionych: w poniedziałek św. Scholastyki, we wtorek NMP z Lourdes i światowy dzień osób chorych, w piątek św. Cyryla i Metodego ? patronów Europy. We wtorek zapraszam na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Ten sakrament mogą przyjąć osoby, które chorują dłuższy czas, wybierają się na operację, osoby starsze. Warunkiem przyjęcia tego sakramentu jest stan duszy bycia w łasce uświęcającej czyli bez grzechu. Proszę o wrażliwość dla osób chorych, może jest ktoś w rodzinie, wśród sąsiadów i chciałby przyjąć ten sakrament może zaproponować np. pomoc w transporcie.

  3. Zachęcam także w tym roku do oddania 1% na prowadzenie inwestycji w naszej parafii.

  4. Niedziela słodka w tym miesiącu przypada na dzień 16 lutego. Proszę, aby zdolnościami cukierniczymi wykazały się tym razem rodziny zamieszkujące przy
    ul. Kolejowej.

  5. Zeszłej niedzieli na zakony do pusze zebraliśmy 427, 25 gr.

  6. Krótkie podsumowanie wizyty duszpasterskiej: dziękuję tym rodzinom, które otworzyły przed nami drzwi swoich domostw dziękuję za wspólną modlitwę, za uszanowanie mnie przez odpowiedni strój ? taki odświętny z racji tej wizyty, choć zdarzały się
    i krótkie spodenki, dresy, bez skarpet. A jest to przecież wizyta oficjalna ? ks. też do was przychodzi w odpowiednim stroju ? w sutannie, komży. Dziękuję za złożone przy tej sposobności ofiary, są one w części przeznaczone na podatek do kurii, który nasza parafia roczny ma 17 157 zł. Łącznie przyjęło mnie w parafii 566 rodzin, a 120 nie; w Wykrotach 434 otworzyło drzwi swoich domów i 82 rodziny nie; w Godzieszowie wraz z Kolonią 132 tak i 32 nie. Nie wiem tylko jak rozumieć nie zainteresowanie kolędą przez rok, dwa, pięć? chyba tak należy to rozumieć, że ktoś się nie identyfikuje z parafią, z Kościołem, z księdzem i nic nigdy nie będzie potrzebował ode mnie.

  7. Już kiedyś podawałem do informacji i powtórzę, aby jak ktoś decyduje się na kremacje zmarłych, nie oczekiwał ode mnie, że będę odprawiał Mszę św. przy urnie, gdyż przepisy liturgiczne, które mam obowiązek przestrzegać, na to nie pozwalają. Nasze cmentarze parafialne i jeden i drugi są dla naszych parafian, jeśli ktoś chciałby być pochowany nie z naszej parafii, bo kiedyś tu mieszkał, itd., rozmawialiśmy już kiedyś o tym na spotkaniu rady parafialnej, będziemy brać od takich rodzin opłatę dla rady parafialnej na utrzymanie cmentarza.