1. W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej wyrażam wdzięczność osobom, które
  w dniu wczorajszym posprzątały naszą świątynię i złożyły ofiarę na cele kościoła: Zięcik Helena, Suszek Halina, Stefańska Krystyna, Mielnik Monika i Adaszkiewicz Barbara . Na ten tydzień poprosimy następujące osoby: Anna i Małgorzata Członka, Greta, Sandra i Małgorzata Bodzioch.

 2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu chcemy wspominać następujących świętych i błogosławionych: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Jana Damasceńskiego, w piątek św. Mikołaja i w sobotę św. Ambrożego.

 3. W przyszłą niedzielę grudnia, kiedy będziemy obchodzić Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP w naszej wspólnocie będzie tzw. niedziela słodka, więc wraz z Akcją Katolicką prosimy, by w swoich zdolnościach kulinarnych i cukierniczych wykazali się parafialnie z ul. Kopernika oraz z Zagajnika. Ciasta będzie można składać w sobotę
  w Domu Katechetycznym w godz. 16.00-18.00.

 4. Za tydzień we wszystkich kościołach zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

 5. Dziś pobłogosławimy opłatki i proszę tradycyjnie Komitet Opłatkowy o dostarczenie do domostw. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościołów, cmentarzy i plebani.

 6. Akcja Katolicka planuje zorganizować Zabawę Sylwestrową z przeznaczeniem zysków na inwestycje w parafii. Bilety będzie można nabywać u Pani Sołtys.

 7. Składam wyrazy podziękowania dla Pań Janiny Kret oraz Jadwigi Mielnik za uprzątniecie wokół kościoła; panom Markowi Warkowi i Stanisławowi Proć za prace przy instalacji elektrycznej w kościele, a także Marcie i Remigiuszowi Filistyńskim za dekorację adwentową.

 8. Od jutra rozpoczynamy roraty - Msza św. ku czci NMP, każdego dnia o godz. 17.00, poza poniedziałkiem, wtedy roraty o godz. 7.00. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania proszę, aby byli co najmniej 8 razy; dzieci rocznicowe i z klas młodszych co najmniej 6 razy.

 9. Są do nabycia świece Caritas i inne świąteczne w cenie: 6; 8; 10; 15 i 18 zł.

 10. Dziś po sumie zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

 11. We wtorek o godz. 14.30 pożegnamy +Cecylię RYDELIN.