1. W słowach wstępnych w naszym imieniu wyrażam wdzięczność tym osobom, które wczoraj posprzątały kościół: Szczepańska Krystyna, Osip Agnieszka, Cebrowska Ewa, Fiałkowska Anna, Słomińska Danuta, Kałużna Ewa. Na ten tydzień w imieniu nas wszystkich proszę, aby ten trud podjęli: Igras Małgorzata, Konefał Jadwiga, Kłosowska Anna, Bywalec Krystyna, Żołna Barbara.

   

 2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro św. Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza, w piątek Uroczystość nakazana czyli obowiązkowa Wszystkich Świętych oraz w sobotę tzw. Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, kiedy to można sprawować tzw. Mszę św. zbiorową za zmarłych: można zatem połączyć intencje, jakby ktoś miał życzenie. Pragnę przypomnieć, że jeśli ktoś nie jest obecny na Mszy św. niedzielnej lub w święto obowiązkowe, np. Wszystkich Św. ma wtedy grzech ciężki i nie może bez spowiedzi przystępować do Komunii Świętej.

 3. W tym tygodniu nabożeństwo różańcowe od wtorku do czwartku o godz. 17.15. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii z klas I i IIej, aby były co najmniej 7 razy, z kl. IV ? 7 razy, z klasy III ? 12 razy; kandydaci do bierzmowania 12 razy.

 4. W kasie parafialnej na inwestycje z kremówek zostało 1200 zł. Z ciasta sprzedawanego w zeszłym miesiącu zebraliśmy 860 zł. Dziękuję za zaangażowanie i wspieranie akcji.

 5. W sobotę odwiedziny chorych i z racji I soboty miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. Otrzymuję informacje od katechetów, iż młodzież z naszej parafii wypisuje się
  z katechezy. Ostatnio dostałem pismo następującej treści? Jestem zmuszony odnotować te informacje w kartotece parafialnej i pisma dołączyć do kartoteki rodziny.

 7. Zbliżają się nasze piękne i pełne zadumy święta: Wszystkich św. i wiernych zmarłych. Dlatego proszę, aby uszanować tzw. miasta zmarłych, zadbać o groby nie tylko tych ze swojej rodziny, ale zwrócić uwagę na innych. Cmentarz to też wizytówka ludzi danej miejscowości, jak wczoraj wieczorem odwiedziłem nasz cmentarz to ma wiele do życzenia. Tam spoczywają Wasi bliscy, kochani, uszanujcie to miejsce, nie godzi się palić papierosów na cmentarzu, wprowadzać psów. Wasi bliscy zapewne nie upomną się o żadne sprawy, ale sami poczuwajcie się ? uczmy tego szacunku i modlitwy młode pokolenie, bo jeśli my przekażemy, że wystarczy przyjść, zapalić znicz i postawić kwiatka, a nie będzie przy tym modlitwy, to trochę to słabe. Te dni to niejako imieniny naszych zmarłych, nie wiem czy za życia byśmy obdarowywali ich kwiatami sztucznymi, jak to obficie robimy po śmierci, nie wiem, kto z nas chciałby na imieniny dostać bukiet ze sztucznych kwiatów ? niech każdy sam sobie odpowie. Osoby z rady parafialnej będą zbierali na cmentarzu ofiary do puszek na seminarium duchowne
  i cmentarz. Msza św. 1.11 będzie sprawowana o godz. 8. 00 i 12.00, a w Godzieszowie o godz. 9.00.