1. Na początku w naszym imieniu wyrażam wdzięczność dla rodzin, które wczoraj zadbały o porządek w kościele, jego wystrój oraz złożyli ofiarę na cele parafii. Byli to: Roman Katarzyna, Roman Wanda, Skrzypacz Jadwiga, Skrzypacz Stanisława, Bury Stanisława, Sochań Helena, Jankiewicz Regina. W tym tygodniu proszę, aby to zadanie podjęli: Ewelina Bagłaj, Maria Bywalec, Weronika Ryś, Dawid Ryś, Krzysztof Ryś oraz Barbara Gałka.   
 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia chce wywołać z korowodu świętych
  i błogosławionych następujące osoby: we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, w czwartek św. Matki Teresy z Kalkuty. Wszystkim tym, którym patronują ci święci lub obchodzą swoje urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.
 3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, a więc na pół godziny przed wieczorną Eucharystią zapraszam na różaniec w intencji osób powołanych i o powołania. Szczególnie na tę modlitwę zapraszam Towarzystwo Przyjaciół WSD w Legnicy.
 4. I piątek i okazja do spowiedzi św. w Godzieszowie od godz. 15.30 i o godz. 16.00 Msza św., a u nas od godz. 17.30. Przypominam, że w piątki chcemy sławić Boże Miłosierdzie, dlatego przypominam i zapraszam na Mszę św. połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 5. I sobota i odwiedzę chorych od godz. 9.30.
 6. Przypominam, że kancelaria jest czynna we wtorek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla członków Akcji Katolickiej, jeśli ktoś chciałby zasilić szeregi to zapraszamy.
 9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym będzie miało miejsce poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych, aby dobrze służyły dzieciom.
 10. Jutro też z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00, szczególnie nauczycieli oraz innych pracowników szkoły rodziców i dzieci. Będzie można skorzystać ze spowiedzi od godz. 7.30. Zapraszam jednocześnie do zasilenia grona ministrantów, szczególnie chłopców z klas 3 i 4, a dziewczynki do scholi.
 11. Na wzór innych parafii, np. w Bolesławcu czy Zebrzydowej chcemy przeprowadzić akcję sprzedaży ciast ? tyle zdolnych gospodyń jest w naszych domach, jak przyjdzie moja ulica to i prob jakiegoś gnieciucha zrobi. Raz w miesiącu po Mszach św. będą sprzedawane domowe ciasta jako cegiełki na kościół ? wiemy ile prac remontowych nas czeka, doszła jeszcze wymiana okien czterech z tyłu za ołtarzem można sobie przejść i zobaczyć ich stan, mogą zimy nie przetrwać. Więc raz w miesiącu wyznaczymy ulice i poprosimy panie z tych ulic o upieczenie ciast, które zapewne będą smakowały po niedzielnym rosole innym parafianom, które je zakupią. Na wrzesień proszę Panie z ul. Kwiatowej i ciasta będą rozprowadzane w niedzielę 22 września. Ludzie z tamtych parafii są zadowoleni, jedni, bo nie muszą się martwić słodkością na niedzielę, drudzy, że mogą pochwalić się talentami kulinarnymi, no i cel ważny, dbamy o naszą świątynię ? wizytówkę parafii.
 12. Na dzień 22 września pragniemy zakończyć już akcję krówka, a więc zapraszam na koncert zespołu Bliżej Nieba na godz. 18.00, który planowany jest w plenerze, po którym odbędzie się losowanie nagród głównych ? oprócz uścisku ks. prob. trzy talony po 500 zł. na zakupy do?      
 13. Do wczoraj były wpłaty zaliczek na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji, jeśli ktoś się wpisał, a tego nie uczynił, rozumiem, że rezygnuje i mogę brać chętnych z listy rezerwowej.
 14. Organizowana jest zbiórka tzw. elektrośmieci z przeznaczeniem środków na misje
  w dniu 11 września o godz. 15.00. Informacje szczegółowe znajdują się na karteczkach, które są rozłożone na stoliku na końcu kościoła.